VAART-bericht van: Jos Evens <[email protected]>

Vaarters, Nico,

Nico schreef:

> Alle vormen van goede infrastructuur spelen een
> rol. De weg is er voor iedereen. De voetganger de fiets , de brommer
> auto vrachtauto. Allemaal dezelfde lobby.<

Nou ja! Buiten de snelweg, vanaf die afrit allemaal dezelfde lobby? Het tegendeel hoef ik toch zeker niet verder in te vullen, mag ik hopen.

> Bovendien komen ze steeds vaker uit andere werelddelen en dus zitten
> ze verpakt in containers. daar moet onze sector zich op focussen.
> Voor alle vaarwegen die daar niet geschikt voor zijn in europa moet
> een alternatieve route komen. Voor zuid europa moeten alternatieve
> routes komen. De binnenvaart moet een speler worden waar men in alle
> windrichtingen op kan rekenen.
> Ipv zeuren over uitfaseren, roepen om een alternatief.  CCR prima
> wij voldoen aan uw wensen maar lobby in europa voor vaarwegen die
> geschikt zijn voor schepen die u eist.

De CCR eist geen schepen van groter dan 2000 ton. Iedereen, de CCR incluis, roept om het hardst, dat er een gediversifieerde vloot moet blijven, die de haarvaten kan bedienen. Dan moet je daar ook de randvoorwaarden voor scheppen en niet afbreken. Indien de N.V.O.-regeling in stand zou blijven, zou de grootste bedreiging van die vloot zijn weggenomen. Dan heb je tenminste de schepen nog, op het moment, dat de samenleving hier zich er ook van bewust wordt, dat wat over water kan, ook over water moet. En er ook meer voor willen betalen.

De containermarkt zal zeker de groeimarkt zijn, maar een groot deel bulk zal er altijd blijven. Alternatieve routes vanuit de Delta naar Zuid-Europa komen er niet, tenzij buitenlangs, wat ook logisch is. Is technisch dikwijls niet realiseerbaar, niet betaalbaar en qua natuurvernietiging niet wenselijk. Dus neem van mij aan: de containervaart zal zich tot ver in de toekomst kunnen uitleven op het bestaande, qua afmeting min of meer vergelijkbaar met het heden. Met wellicht verbeteringen landinwaarts van de Seine, de Gironde, de Elbe en landelijke rivieren in Zuid-Europa. Het enige alternatief voor uitfaseren is zoveel mogelijk behoud van de bestaande schepen. Rendabele nieuwbouw, geschikt voor een beheerste aanpassing van het Europese haarvatenstelsel, is fase twee. Maar daar krijg je de CCR niet voor mee, voor hen is de wereld niet groter dan het Rijnstroomgebied. Dus moet het via de landelijke politiek. Als je behoud van het bestaande en vervolgens fase twee niet doet, heb je straks alleen nog containers, ertsen, steenkool en agri vanaf het hoofdvaarwegennet in het schip en gaat de rest per as.

grs.,

Jos.


* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan