VAART-bericht van: Harm Bathoorn <[email protected]>

On 10/22/2013 10:28 AM, Peter wrote:

En ik blijf het raar vinden dat  op deze manier het  inkomen
gecompenseerd moeten worden.

Dat is geen compensatie, dat is het reƫele inkomen. Per ton of per reis rekenen levert altijd een dusdanig volatiel beeld op dat je daar alle kanten mee op kunt.....het jaar inkomen is bepalend, zeker voor de fiscus en de bank.

Groot voordeel van een dergelijk systeem is vooral dat als buitenstaanders meeladen, zij niet voor een ander tarief varen als aangeslotenen. De aangeslotenen zijn dan toch weer in het voordeel ook omdat die buitenstaanders tegelijk ook een stukje winst mee opvaren. ;)


Natuurlijk heb je gelijk als je zegt dat we allemaal in dezelfde vijver
vissen, maar waar zit het grote verschil als de vijver leeg raakt?

Wie zegt dat de vijver leegraakt? Ik constateer het tegendeel.

Waar
heb je meer vat op dan ik als individu ook zou kunnen hebben?

Financieel, primair dat dat geld wat nu bij de tussenhandel blijft hangen terug in eigen zak komt + nog de andere bijkomende voordelen zoals voordelig inkopen van diensten en goederen of gezamenlijke verzekeringen. Markt technisch/strategisch meer invloed op de uitvoerder die daadwerkelijk jouw belangen behartigd bij onderhandelingen, want in loondienst.

Voor alle duidelijkheid, ik heb het hier over de individuele ondernemer die op de vrije markt opereert middels bevrachtingskantoren. Er zijn er ook die direkt een relatie aangaan met een verlader of ontvanger en inderdaad zelf hun boontjes doppen. Uiteindelijk draait het enkel om: "Cut out the man in the middle!" en bespaar daardoor geld en verkrijg meer vrijheid.

Ondernemen is onderhandelen, dat aankloppen bij bevrachters is niet wat ik als onderhandelen versta, lijkt meer op een tipelzone.

--
Geluk,
HarM



* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan