Mai tineti minte toata vanzoleala cu brandul de tara si fabulospiritul, toata discutia pe marginea mega-emisiunii cu mega- specialistii in ale datului din gura: ea, care vedea o tara ca pe o corporatie, cred ca Patriciu e fanul ei numero 1 si el, care avea argument de profesionalism pistolul Makarov la tampla bunicului? Ei bine, mult zgomot pentru nimic, un alt exemplu de discutie fara fond, pentru ca Cioroianu, cum a venit, cum a si tras oblonul peste proiect. Nu stiu care au fost adevaratele motive de stopare ale fabulo- aburelii, dar motivul oficial are o mare doza de bun simt: daca nu a reusit sa convinga pe astia in tara, cum va avea succes la aia de afara?
Restul si mai multe, cititi aici: http://www.cotidianul.ro/index.php?id=57&brk=5674&cHash=9064741088 unde, printre altele, veti gasi ceva interesant in afirmatiile Corinei Vintan. Noi, ca romani, nu avem nimic specific romanesc. Chestie rather scary, daca stam sa ne gandim 5 minute la traba asta si lasam deoparte isteriile patriotarde. M.

