--- In [email protected], <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > Armistitiu. Sa vedem ce va veni. > Corect mi s-ar parea ca aceeasi firma sa continue.Sa se organizeze o dezabeter punctuala si aceeais firma sa fac aajutsarile de rigoare . Sa se semnez eun pact de acceptare din partea opiniei publice incat o data lansat noul concept sa nu mai existe voci care sa erodeze. >
Tsk, tocmai cand imi probam cuirasa...:) Corect ar fi sa se fie call for proposals. 5, 10, 100 de firme sa participe, sa fie o alegere ponderata prin mai multe mecanisme: si guvern si cati bani cer si un juriu de corifei si cam ce zice boborul. Incorect mi se pare sa dai toti banii unei singure firme, pre-alese, care sa aiba pretentia ca numai ea poate. Si numai conceptul ei reprezinta, sintetizeaza, este o carte de vizita, pentru o natie. Romania nu este Coca-Cola, iar Cioroianu nu este client, ci cateva sute de milioane de oameni din EU sunt clienti. Daca inteleg ca o natie nu e o corporatie, vor face call for proposals (nu e imun abuzului, dar e un pas in plus). Nu, vor alege o firma, aceeasi sau alta - nu conteaza - si va fi aceeasi situatie. M.

