--- In [email protected], <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Zgomotul a fost produs de denigratorii campaniei.
> De altfel cred ca specificul nostru detara este tocmai spiritul 
demolator. Nu cred ca se poate construi aici pt ca imediat se va gasi 
unul sa faca bascalie si ceilalti fie incep sa rada fie gasesc alte 
pricini de a critica si finalul este abandonul sau ceva stingher.
> O sansa de reusita ar fi ca dupa seria 1 de "injuraturi" sa fie 
chemati chiar criticii sa produca ei ceva. 
> Marius Dobrin
> www.inda.ro
> www.geocities.com/marius_dobrin
> www.geocities.com/revista_pasager

Marius, nu ascund ca ma exasperezi uneori. Omul mai tine la parerile 
lui, dar si le mai si schimba, sau macar vorbele cu care si le 
promoveaza. Dar azi ai noroc ca sunt intr'o stare de exasperare 
blanda:)
Pai in primul rand insulti inteligenta lui Cioroianu cu ce ai scris. 
Tu crezi ca el este atat de giga incat sa opreasca un program pornit 
cu atat de mult hau-hau numai pentru ca s'au gasit niste gica contra?
In al doilea rand, pai tocmai aici e buba: ca banii au dati la 
nenisorii astia super-specialisti fara nicio licitatie, fara nimic. 
S'a zis ca astia sunt singurii in stare de asa ceva, nu s'a facut 
licitatie, call for proposals, nimic! Evident ca vei avea o mie de 
critici cand ai o asemenea abordare. Tu cu urechile tale ai 
auzit "argumentele" pentru firma aia: nici unul concret si 
consistent. La sfarsit, tipul ajunsese sa abereze despre bunica'su.
Si nu te supara, 100.000+ de euro pentru...un "concept"?

Serios, uneori iti inteleg pozitia, dar mai ajusteaz'o si tu pe case 
in point. Pe situatia de fapt.

M.

Raspunde prin e-mail lui