--- In [email protected], <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > Zgomotul a fost produs de denigratorii campaniei. > De altfel cred ca specificul nostru detara este tocmai spiritul demolator. Nu cred ca se poate construi aici pt ca imediat se va gasi unul sa faca bascalie si ceilalti fie incep sa rada fie gasesc alte pricini de a critica si finalul este abandonul sau ceva stingher. > O sansa de reusita ar fi ca dupa seria 1 de "injuraturi" sa fie chemati chiar criticii sa produca ei ceva. > Marius Dobrin > www.inda.ro > www.geocities.com/marius_dobrin > www.geocities.com/revista_pasager
Marius, nu ascund ca ma exasperezi uneori. Omul mai tine la parerile lui, dar si le mai si schimba, sau macar vorbele cu care si le promoveaza. Dar azi ai noroc ca sunt intr'o stare de exasperare blanda:) Pai in primul rand insulti inteligenta lui Cioroianu cu ce ai scris. Tu crezi ca el este atat de giga incat sa opreasca un program pornit cu atat de mult hau-hau numai pentru ca s'au gasit niste gica contra? In al doilea rand, pai tocmai aici e buba: ca banii au dati la nenisorii astia super-specialisti fara nicio licitatie, fara nimic. S'a zis ca astia sunt singurii in stare de asa ceva, nu s'a facut licitatie, call for proposals, nimic! Evident ca vei avea o mie de critici cand ai o asemenea abordare. Tu cu urechile tale ai auzit "argumentele" pentru firma aia: nici unul concret si consistent. La sfarsit, tipul ajunsese sa abereze despre bunica'su. Si nu te supara, 100.000+ de euro pentru...un "concept"? Serios, uneori iti inteleg pozitia, dar mai ajusteaz'o si tu pe case in point. Pe situatia de fapt. M.

