OSMPAD heeft een voordeel tegenover het gebruik van de GPS. Je kan zien of de huisnummers al ingebracht zijn.
Als ik ergens ga wandelen (met mijn vrouw, geen hond dus) dan weet ik eigenlijk niet op voorhand waar ik overal langs kom. Dus kan ik ook niet voorbereiden. Ik concentreer me dan vooral op afgelegen huizen waar iemand die een streek systematisch wil aanpakken, veel tijd in steekt. En regelmatig valt het voor dat ik huisnummers inbreng die al in OPS staan. Bij OSMPAD zie je dat wel, maar niet op de GARMIN OSM KAART. Alles 'heb zijn voordeel en nadeel' zou Cruyff zeggen. Guy Vanvuchelen Van: Gilbert Hersschens [mailto:gherssch...@gmail.com] Verzonden: maandag 18 februari 2013 13:50 Aan: OpenStreetMap Belgium Onderwerp: Re: [OSM-talk-be] Housenumber collection Hangt ervan af hoe je te werk gaat. Gewoon de ingebouwde GPS op mijn smartphone met imagegeotag (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imageotag <https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imageotag&hl=en> &hl=en). Valt best mee. Als je met de fiets of de wagen voorbij rijdt zal het misschien niet goed lukken. Ik heb al ondervonden dat camera toepassingen altijd een paar seconden extra nodig hebben om de GPS data te capteren nadat de foto genomen is. Dit programma heeft ook een seconde of 3.4 extra nodig, maar is voor de rest super eenvoudig te bedienen. Just point and shoot. De nauwkeurigheid van mijn GPS is op zijn best een meter of 4..5 maar om de locatie van een foto te bepalen volstaat dat. Het programma zet de geotags in de exif file en op het beeld. Het capteert ook de gegevens van het kompas, wat handig kan zijn om de locatie van een verafgelegen toren of mast te bepalen aan de hand van meerdere foto's die vanop verschillende plaatsen genomen zijn. Hierbij is het 'crosshair' dat altijd als overlay in het beeld zit erg handig om het object te centreren voor de juiste kompas gegevens. Foto's meesturen lukt niet met Talk, maar je kan het resultaat van een testje hier downloaden: https://docs.google.com/file/d/0B_mcNCW4oRVOdkE1bEhkcmtGMkk/edit?usp=sharing . De GPS zit er een meter of 6 naast, maar voor heel wat zaken is dat goed genoeg. Het is trouwens nog de vraag hou juist de locatie van mijn woning op OSM is. Die is er ook maar via Bing op gezet en kan er dus ook een paar meter naast zijn. Gilbert On 18 February 2013 10:51, Glenn Plas <gl...@byte-consult.be> wrote: Hallo, In navolging van de meeting in Lier heb ik dan toch eens de smaak even te pakken in het verzamelen van huisnummers, ik heb hier toch een paar bedenkingen/vragen bij: - GPS Accuraatheid via OSMPAD op Samsung S3 is onder niveau - Vertrouw Bing maps niet te hard wat betreft recente foto's (diepste zoomlevel in JOSM staat volgens mij met een offset verkeerd, deze foto's zijn zeer oud). - Nog veel editeer/controleer werk nadien, duurt mss 4 keer zolang dan het wandelen zelf. - Veel mensen hebben gewoon geen nummers hangen - Best niet in het donker proberen, overdag moet je wel klaarzijn om te gaan lopen, sommige mensen vinden hun huisnummer prive ... - Map cache functie in OSMPAD werkt niet voor mij - Een oog altijd op de weg houden als je voor nummers scant. Aangezien zij het landschap sterk lijken te bepalen via wandelwegen pleit ik voor 'barrier=dogshit' tag te gebruiken. vragen - Welke hardware levert naast correcte locaties ook de gebruiksvriendelijkheid van OSMPAD wat het invoeren van nummers betreft. - Zijn er andere/betere tools voor Android ? - Wat gebruiken jullie ? Bedankt, Since the meeting in Lier , I've been getting myself into the collection of housenumbers, I do have a few remarks / questions since starting this: - Accuracy of the GPS on Samsung S3 is low - Never trust Bing maps too much concerning aerial photo's, The deepest zoomlevel seem to be offset (where available) but also quite aged. - Editing takes 4 times as much time as walking the walk - Many people don't even care about hanging up their housenumbers. - Walking in the dark is a bad idea, and watch out for people who consider their housenumber a private property, be prepared to make a run for it. - Map caching does not work in OSMPAD - Always keep one eye for the road while scanning housenumbers, since they seem to define the landscape here I want to vote for the use of the tag 'barrier=dogshit', perhaps 'barrier=dogpile' for the larger concentrations. questions - Do you know of any hardware that gives better GPS fixes and comes with the ease-of-use OSMPAD delivers on entering numbers ? - Are there any better tools/software around for this type of work on Android ? - What do you use? Tx. Glenn _______________________________________________ Talk-be mailing list Talk-be@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be
_______________________________________________ Talk-be mailing list Talk-be@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be