Dag allemaal,
Ik volg hier regelmatig de discussies en zou graag ook mijn mening geven
omdat er nogal wat misverstanden hun gang gveaan.
Ik ben van 1933 en gebruik JOSM sinds 2008 en map sinds 2011, eerst in
Potlach, daarna op aanraden van lodde1949 gebruik ik JOSM. Als geocacher
ben ik begonnen met wandelpaden en gedurende de wintermaanden map ik
gebieden, straten en huizen op kaart te zetten. De laatste tijd ook de
huisnummers vanuit AGIV GRB op een netbook in mijn luie zetel.
Om te mappen gebruikte ik in het begin, buiten GPS gegevens, de
luchtopnames van BING, zowel voor straten als voor de gebouwen en
gebieden. Nu heb ik in JOSM als onderliggende kaarten Bing, de
luchtfoto's van AGIV en de GRB kaart van AGIV. Om adressen te valideren
gebruik ik de validatie van Bpost, vooral in gemeenten met meerdere
zonenummers.
Wat ik niet begrijp is dat men CRAB gegevens van AGIV mag inladen, maar
dezelfde gegevens niet zou mogen overnemen van de onderliggende GRB AGIV
kaart en die zijn toch dezelfde. Dat rechtstreeks inladen van de CRAB
gegevens ligt trouwens totaal buiten mijn petje, zoals trouwens een deel
van de onderwerpen die hier aan de orde komen.
Ten opzichte van GRB heeft de AGIV fotokaart ook soms wat offset, minder
dan BING, maar toch merkbaar. Deze offset is lokaal en komt
waarschijnlijk van de manier waarop men de foto's verbonden heeft. Er
zijn ook plaatsen waar plots de schaduw een andere kant opgaat.
Waarschijnlijk is in GRB de locatie van de percelen de meest juiste want
er zijn soms gebouwen waarvan de locatie niet overeenkomt met de
percelen, wat uiteindelijk ook wel kan. Ik kom juist terug uit Kroatië
en heb daar 2 weken lang al de wandelingen met GPS opgenomen. Al bij al
is er weinig verschil met de Bing gegevens.
Over het opnemen van een GPS positie heb ik ook mijn bedenkingen. Als
geocacher heb ik daar wat ervaring mee en wil men met de normale
apparatuur een punt opnemen, dan moet men daar uren aan besteden. Op
mijn GARMIN Dakota20 staat er een speciale functie om zo precies
mogelijk een punt op te nemen. Dat duurt al minuten en op het einde zegt
het programma, "kom minstens na een uur nog eens terug". ;-)
Huisnummers opgeven in een gebied waar men de gebouwen nog niet
uitgetekend heeft vind ik ook maar niets en geeft een slordig
eindresultaat. Ik vindt het dringender van de huizen zelf eerst op de
kaart te zetten. Nu met AGIV kan men de huizen onmiddellijk in 2 klikken
nummeren en andere gegevens ingeven, in JOSM is er daarvoor een goede
plug-in. Nu vind men soms huisnummers midden van een bos.
In de grensstreek met Nederland heeft men op een bepaald ogenblik
gegevens van 3Dshapes ingeladen maar zo te zien zonder controle. Dat is
ook een ramp wanneer men dat gebied op kaart wil verbeteren.
Er zit ook weinig logica in de manier waarop men in sommige gemeenten de
huisnummers uitgedeeld heeft. Het beste voorbeeld is Balen (bij Tommeke)
, men heeft er al enkele situatie rechtgezet, maar er blijft nog wat
werk over. Ook wanneer er bij een nummer letters bijkomen is er geen
vaste regel.
In de GRB map zitten ook tal van fouten, soms loopt GRB vooruit op de
fotomozaiek, soms omgekeerd. En soms staan ze allebei achter, wat soms
ook problemen geeft. Gilbert zal mij niet tegenspreken. ;-)
Dit alles om te zeggen dat ik weinig geloof in het via programmatie de
CRAB gegevens over te brengen.
susvhv
Le 22/10/14 11:05, Marc Gemis a écrit :
Ik dacht dat JOSM de mogelijkheid had om "lokaal" een andere lijst van
achtergronden te geven. Ik meen mij bv. te herinneren dat ik in
Frankrijk andere servers te zien kreeg dan hier in België.
Maar het is inderdaad zo dat het heel moeilijk is om al de door jou
aangehaalde punten te weten te komen, zelfs als je er naar zoekt. En
IMHO, dat is al slechts een klein deel de mensen die beginnen mappen.
toevallig passeerde dit op blogs.openstreetmap.org
<http://blogs.openstreetmap.org>, hoe je andere beelden kan kiezen in
iD en JOSM (wel in het Braziliaans, meer de tekening met nummertjes
volstaat misschien).
Ivm. het promoten: op de wiki ? op osm.be <http://osm.be> ? waar gaan
de nieuwkomers dat het snelste vinden ? Of de oldtimers die nooit deze
lijst lezen ?
m
2014-10-22 10:41 GMT+02:00 Glenn Plas <gl...@byte-consult.be
<mailto:gl...@byte-consult.be>>:
Zeker weten, ik vind net een PM in mijn mailbox van een nieuwe mapper
die pas bezig is en die weet idd niet dat AGIV bestaat (en gebruiken
meestal ook ID editor). Ik vind dit ook niet direct in de
(Nl-talige) wiki.
Maar uit die boodschap onthou ik een aantal dingen:
- geen weet van Bing offset's
- geen idee hoe ze dit moeten toevoegen in ID
- blijkbaar ook geen weet van het bestaan van JOSM
Het is dus ook wel een informatie probleem, naast een praktisch
probleem.
Probleem van een default is :
- te lokaal
- te zware load op de AGIV tile servers door teveel gebruikers is goed
mogelijk
Een waarschuwing in JOSM/ID als de laagste zoomlevel(s) geselecteerd
worden zou niet slecht zijn. Probleem van de BING offset (Andre heeft
dit al eens uitgelegd) is dat de afwijking niet constant is. Op de
evenaar of hier, er is een verschi, dus je kan niet zomaar 1 vaste
offset ingeven om dit te fixen.
We zouden in ieder geval voor vlaanderen AGIV beter moeten promoten.
Glenn
On 22-10-14 05:17, Marc Gemis wrote:
> Zou het bing-probleem al niet opgelost kunnen worden als we AGIV
> gemakkelijker beschikbaar maken in de verschillende editors ? of
zelfs
> als default voor Vlaanderen (als dat mogelijk is) ?
_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be@openstreetmap.org <mailto:Talk-be@openstreetmap.org>
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be
_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be
_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be