>ORP mají určitě význam. Dělení je víceméně: >kraj >-okresy >-ORP >(-obvody obcí s pověřeným obecním úřadem, leckdy shodné) >.-obce >-katastrální území (jednoznačně definované) / místní části (leckdy >nesouhlasí s k.ú.)/ ZSJ (kapitola sama ro sebe) > >každý okres se dělí na dva či vce obvody obcí s rozšířenou působností >existuje asi 33 výjimek (z 6249 obcí), které leží v jiném okrese než >jejich pověřená obec. > >to, že mají pouze správní výnam neznamená, že by nemohly být v mapě - >to už by tam nemusely být nakonec ani t kraje nebo státy.
*** Nejprve pohledme na schema soustavy: http://www.czso.cz/csu/rso.nsf/i/schema_soustavy To nam jako hranici umoznuje postup, kde podrizene celky neprekryvaji hranice nadrizenym: * stat + kraj + okres +(NUTS0,3 + LAU1) ORP, POU, obec, KU nebo: * stat + kraj + okres + obec (NUTS0,3 + LAU1-2), KU Zaznamenani nepouzitych admin. celku muze byt provedeno pomoci atributove reference (geokodem). >> Nejdulezitejsi vyznam ma obec a kraj. Mozna i ty okresy jsou zbytecne, >> existuji, ale nejsem si vedom, ze maji nejaky prakticky vyznam. >> > Okresy, pokud me pamet neklame, oficielne neexistuji (mozna je uz zase > zavedli), ale viz predchozi. Zobrazovat v mape != mit v datech. *** Ano, mapa != mit v datech. Mapa nam ale muze napovedet jak s daty pracovat. Jestli nestaci vytvorit obce a jen rict, tato obec je v ORP, POb, okresu, nebo zda pro dany celek tvorit i hranici s relaci. hanoj _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz