Frettie napsal(a): > A nešlo by to ošetřit lépe? Třeba tím, že by existovali jakési > "vrstvy", které by souviseli se zoomem a dejme tomu s tím počtem > obyvatel? > > Prave me napadlo, v souvislosti s navigaci, hranicemi a spol. Nebylo by vubec nej reseni a) dohodnout se na znaceni centra (role) v relaci urcujici nejake hranice, aktualne je to dost chaos http://tagwatch.stoecker.eu/Europe/En/relationstats_boundary.html b) da se predpokladat, ze admin_level relace primo odpovida dulezitosti centra a to ma nejakou primou souvislost se zoomem mapy c) centra by vzdy mela pri vykreslovani prednost pred vsim ostatnim => Pro zvetseni rekneme 8 se vykresli krajska centra, pri 9 krajska, okresni a (pokud se vejdou) centra mensich oblasti (s vyssim admin_level) atd
Ziskalo by se tim celkem univerzalni zarizeni na kresleni tech spravnych obci podle dulezitosti bez ohledu na "velikost" a rozhodne by se nestavalo, ze neni nazev krajskeho mesta, zato hned vedle je nazev kotehulek ;) . > 2009/11/2 Stanislav Brabec <u...@penguin.cz>: > >> Petr Dlouhý píše v Po 02. 11. 2009 v 00:05 +0100: >> >> >>>> 1) Kdyz zvetsuji mapu CR - vidím "Katovice", "Radomysl", "Steken", >>>> vsechno nepomerne male obce, Strakonice viditelne nejsou; >>>> lze v datech nejak osetrit velikost/dulezitost obce/mesta ? >>>> >>> Zatím se pro vykreslování rozlišuje pouze city/town/village/hamlet. Dále >>> je možné napsat počet obyvatel, ale ten se při renderování nebere v úvahu. >>> Mapnik má nějakou feature, která trochu záhadným způsobem schovává názvy, >>> možná by stálo za to nahlásit bug, že to nefunguje úplně optimálně. Také >>> jsem si tohoto problému všiml. >>> >> Myslím si, že ten algoritmus je: "Je tam dost místa na nápis? Nebude se >> překrývat? Dám ho tam!" Bohužel se zdá, že tuto rozvahu dělá pro každý >> bod zvlášť, takže místa s delším názvem mívají častěji smůlu. >> >> Výsledky tohoto algoritmu jsou poněkud tristní. Svého času byl ostrov >> Štvanice prvním bodem, který se objevil při zoomování Prahy. Dnes je >> zase nutné na zobrazení nápisu "Staré Město" zazoomovat o 3 stupně dál >> než na "Nové Město", přitom na "Josefov" pouze o jeden stupeň, přestože >> se jedná o část Starého Města. Důvod tohoto podivného chování: zřejmě >> nápis "Praha" ve stejném místě. >> >> >> ________________________________________________________________________ >> Stanislav Brabec >> http://www.penguin.cz/~utx >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> >> > > > > _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz