Ahoj,
měnil jsem pouze sv. na svatý(á,é) a jinak název nechával být (včetně
velkých/malých písmen). Jak už tady zaznělo, je rozvinutí algoritmicky
téměř neřešitelný úkol (na rozdíl od zkrácení) a za správný se považuje
tvar bez zkratek.
Jinak si myslím, že by se mělo nějakým přídavným tagem rozlišit o jaký typ
stavby jde (kaple, kostel, klášter), čímž by odpadla nutnost dávat to do
závorek (což není příliš algorithm-friendly). Pro klášter existuje
"historic=monastery"
(http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic%3Dmonastery), pro kapli
nevím.
Sice jsem také někde četl doporučení, že typ stavby do názvu nepatří, ale
myslím, že do "name" patří pokud možno oficiální (nebo pseudooficiální)
název stavby včetně slov "Kostel" nebo "Chrám", pokud jsou jeho součástí.
Všechny ostatní informace by bylo dobré popsat pomocí jiných tagů.
Pozn.: rozcestníky mají často typ objektu v závorce, u nich ale jde o
součást oficiálního názvu, takže to tam patří.
Dne Sun, 22 May 2011 18:57:28 +0200 Jakub Rychlý
<jakub.ryc...@weboveaplikace.info> napsal(a):
Myslím, že by bylo dobré si ujasnit mapování sakrálních staveb. Já se
držím wiki [1], protože mi to přijde rozumné. Do názvu kostela nepíšu
slovo "kostel", ale jen jméno svatého a to ještě se zkratkou "sv." Typ
sakrální stavby, pokud nejde o kostel, píšu do kulatých závorek za její
název. Panuje nad tímhle způsobem zápisu obecná shoda? Udělal Petr
Dlouhý chybu, když v názvech kostelů změnil sv. -> svatý ? [2][3]
Rychlý
[1]
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czechia/Editing_Standards_and_Conventions#Place_of_worship
[2] http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/8213627
[3] http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/8213510
--
Petr Dlouhý
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz