> 1) > ja osobne mtb:scale tagy nedavam na highway=track s tracktype=grade1 ale i s > tracktype=grade2. > > Na wiki o tracktype=grade2 pisou: "Unpaved track; surface of gravel or densely > packed dirt/sand." > > Z popisu tagu na wiki mi prijde, ze kdyz je neco tracktype=grade2, tak je to > urcite i mtb:scale=0. Za celou dobu co mapuju i mtb:scale, tak jsem nenarazil > na vyjimku. Prijde mi tedy, ze highway=track && (tracktype=grade1 || > tracktype=grade2) implikuje mtb:scale=0.
Na mtb:scale=0 by nemely byt volne kameny (kaminky), kdezto na grade2 uz IMHO byt mohou, kdyz je ze zajezdeneho sterku. Nicmene - na tomhle bychom se asi pomalu meli shodnout a vysledek nacpat do anglicke wiki http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mountainbike Mame nastroje, jak udelat nejake hlasovani (poll)? Protoze ja si zatim porad myslim, ze grade2 uz si to explicitni mtb:scale zaslouzi a chtelo by asi udelat demokraticke hlasovani, podle nehoz se pak budeme vsichni konzistentne ridit. > 2) > V mape kreslit ty fialove cary jen vedle cest (way), na kterych je nastaven > tag > mtb:scale. Takhle to bylo puvodne - a zpetna vazba byla, ze to tak je sice dobre pro mappery (vidim, co bylo/nebylo explicitne oznacene), ale ne pro bezne uzivatele, protoze tim vznika relativne nespojita sit cest se znacenou obtiznosti. A normalni uzivatel spis chce videt, kam vsude se dostane po cestach obtiznosti mtb:scale=0, kdyz jede na vylet na trekingovem kole. > U tracktype=grade1 je to asi zbytecne, ta podle plne cary jde poznat > snadno, co me trochu vadi kdyz je to tracktype=grade1, vedle toho mtb > fialova a jeste k tomu je to znacena cyklotrasa, ty se totiz > vykresluji na care a ne vedle ni, takze uz nejde poradne poznat o jaky > tracktype vlastne jde To je dobra poznamka, chtelo by to vyosit. Akorat tam uz zacina byt problem s tim, ja by se to delalo, vzhledem k poctu veci, ktere vedle cest potrebujeme renderovat a podpore Mapniku pro jejich kresleni - zejmena pokud prejdeme na vrstvy (aby se nemusely renderovat ve vsech moznych kombinacich). > Cetl jsem i nazory, ze by se mapa predelala do vrstev. Pro prohlizeni > na PC by to bylo urcite lepsi, pro mobilni zarizeni ktere maji s > vrstvama problem by se dala udelat vrstva kde by byly vsechny > sloucene, ale to by zase hodne narostla kapacita dat a asi i doba > renderu vsech vrstev. Nevim jestli uz padlo nejake rozhodnuti, cetl > jsem jen nazory pro a proti. Do budoucna celkem urcite ano, ale musime rozmyslet, jak to delat, aby tam nevznikala potreba generovat vsechny kombinace toho, co muze byt zapnuto a pritom to jeste vypadalo slusne, vizte ten bod vyse (priklad: kdyby se cyklotrasy renderovaly vne turistickych tras, tak po vypnuti turistickych tras by ty cyklotrasy byly osklive odskocene; certik je v detailech...). Petr _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz