Dne Út 17. ledna 2012 Petr Holub napsal(a): > > > Na mtb:scale=0 by nemely byt volne kameny (kaminky), kdezto na grade2 > > > uz IMHO byt mohou, kdyz je ze zajezdeneho sterku. Nicmene - na tomhle > > > bychom se asi pomalu meli shodnout a vysledek nacpat do anglicke wiki > > > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mountainbike > > > > Kaminky ve sterku ja tedy nepovazuji za "loose surface" a urcite nebudu > > znacit sterkove cesty jako mtb:scale=1. > > Nerikam, ze se tak maji znacit vsechny sterkove cesty, ale je to na > zvazeni te ktere, jak vypada, kdyz po ni jedes. Kdyz se podivas na > ilustracni foto S1 tady: > https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mtb:scale > tak tracktype=grade2 muze mit klidne identicky typ povrchu.
Me prijde, ze cesta na te fotce je mtb:scale=1 proto, ze je na ni prudka zatacka, ma velky sklon a je vymleta od vody. Prvni veta na wiki o mtb:scale: "Provide a classification scheme for mapping the DIFFICULTY of trails suitable for mountain-biking, ...". mtb:scale ma tedy slouzit k mapovani OBTIZNOSTI cesty, ne toho jaky ma povrch. Porad jsem presvedcen o tom, ze drtivou vetsinu cest (track) s grade1 i grade2 jde projet na MTB bez nejakych specialnich jezdeckych schopnosti. Pokud presto nekdo nekde objevi cestu, pro kterou to neplati, at k ni explicitne prida tag s mtb:scale=1 nebo vic. Pridavat ale ke vsem cestam (track) mtb:scale=0 mi prijde zbytecne. To primalovavani fialove cary vedle nekterych cest s grade1 taky porad nechapu. Proc se nekresli ke vsem cestam s grade1? Navic ve vysvetlivkach u mapy by bylo lepsi psat misto "MTB stezka" neco jako "MTB obtiznost". Pod slovem stezka si spis predstavim nejakou postavenou cestu a ne oznaceni obtiznosti cesty. Honza Kouba _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz