Dne 4.6.2013 21:20, jzvc napsal(a):
Dne 4.6.2013 14:28, Dalibor Jelínek napsal(a):
Ahoj,
je moz(ný, z(e jsem natvrdlej, protoz(e nechápu to s tou navigací dokola.
V tomhle mým pr(ípade( je to teda ude(laný dobr(e?
http://www.openstreetmap.org/browse/way/224077225
Cesty jsem s area nespojoval a ani jsem je nepr(erus(oval.
Proste( jsem je nechal kr(íz(it tu area a ignoroval varování JOSM.
Navigace teda bude po té silnici tertiary navigovat normálne(
a area bude ignorována.
Pochopil jsem to dobr(e?
Cus,
ano, pochopils to dobre.
A jak se pak r(es(í ne(jaká pojmenovaná plocha (náme(stí), pr(es které
prochází ne(jaká silnice? Pokud nebude náme(stí se silnicí propojeno,
tak jej navigace nikdy nenajde (nemá se tam jak dostat)
Kdyz( se podívám do wiki: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:area
/
----
/
/Pedestrian areas (for example squares and piazzas) should be formed
using an closed-way around the perimeter and be tagged with //highway
<http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:highway>=pedestrian
<http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dpedestrian>//and also
//*area*=yes//. /
/Where a road crosses a pedestrian area then a linear way tagged in the
usual way should be overlaid across the square. This linear way should
shares nodes with the pedestrian area at its entrance and exit from the
square. /
/In the context of roads, area=yes indicates that an area has no street
lines within it (i.e., there is no given direction on the area). /
/*Note:*//There is currently no clear agreement on how highway tag
values other than pedestrian should be treated when also tagged with
area=yes. /
/*Note:*//Most pedestrian routing algorithms do not currently route
correctly across area features, tending to route around the edge./
/----/
Takz(e mi vychází, z(e náme(stí má mít s protínající cestou spolec(né
body na vstupu a výstupu a u ostatních se jes(te( (rade(ji?) nedohodli.
Jinak co jsem zkous(el navigace, ta ty me( kolem dokola neposílaly,
poslaly me( úplne( jinudy.
Marián
Díky,
Dalibor
*From:*jzvc [mailto:j...@tpfree.net]
*Sent:* Sunday, June 02, 2013 9:57 PM
*To:* OpenStreetMap Czech Republic
*Subject:* Re: [Talk-cz] Prosba o kontrolu navsi
Pokud je treba z nejakyho duvodu udelat "vyasfaltovanou"
plochu ... tak stim OSM moc nepocita... v kazdym pripade je
ale naprosto nezbytny udelat cesty a nejaky bod, kde je
krizovatka. Jinak navigace (zadna) nebude fungovat. A viz
vejs, v tomhle pripade rozhodne NIKDY nespojovat to, co ma
area s normalni cestou. Nektery navigace klido budou
navigovat pres area.
Takz(e mám nechat JOSM a KeepRight r(vát? A co to znamená, z(e
budou navigovat pr(es area? Z(e jako pu*jdou naokolo místo rovne(?
Ano presne jak pises - na varovani kasli, a navigace ti bude
navigovat dokola.
Marián
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz