On Tue 13-05-14 21:05:19, Petr Vejsada wrote: > V OSM tyto dvojité adresy buď byly a nebo nebyly, ale vždy u nich byla > poznámka 'Nekonzistence KM a DB' či tak nějak podobně. Neznám přesně historii > těch importů do OSM a tak se k tomu nemohu přesněji vyjádřit.
K "Nekonzistence KM a DB" historická poznámka na okraj. Takto označená jsou adresní místa, která byla nalezena v katastrální mapě, avšak chyběly doplňující údaje v UIR-ADR. Poloha byla tedy známa, přesná adresa však nikoli. Pak jsou adresní místa v UIR-ADR, která neměla svůj protějšek v katastrální mapě. Tedy adresa známa, ale místo ne. Z pochopitelných důvodů tyto body v OSM chybí. Například na Praze východ je takových záznamů 9880, Mladá Boleslav 2498 nebo Česká Lípa 3403. Pak můžeme narazit na body, které mají tag "fixme". Typicky u adres, kde je špatně přiřazena městská část, případně i ulice. V ideálním případě přispivatel, který import prováděl, tyto výskyty ošetřil, než výsledek nahrál na server. Ze však zkušenosti vím, že se tak ne vždy stalo. Libor _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz