Dne 29.9.2014 14:00, Martin Švec - OSM napsal(a): > Ahoj, > > napadl mě možný zádrhel u inner cest. Jak budou interpretované díry v > multipolygonech, > pokud přesuneme landuse=forest z outer cesty na relaci, ale přitom ten tag > necháme na > inner cestách? > > Hledal jsem přes víkend jak renderery apod. řeší old-style + new-style + > "mixed-style" > multipolygony a tohle je zrovna šedá zóna bez jasných pravidel, co jsem > pochopil z diskusí. > > Vypadá to, že mapnik tagování v lesní relaci pochopil správně a inner cesta s > landuse=forest je stále díra. Ale co ostatní konzumenti OSM dat? > > Ideální by bylo inner cesty opravit současně s outer cestami... Nebo ty > relace vynechat, > ale tím update ztrácí smysl, otagovaných inner cest jsou mraky. > > Máte s tím někdo víc zkušenosti? > > Martin
Ahoj, tohle není moc otázka rendereru, protože opravdu jen výjimečně se kreslí ze surových OSM dat. Povětšinou se nejprve importují do databáze pomocí osm2pgsql a ten se snaží podle tagů uhádnout, co tím asi autor myslel a vytvořit jednotlivé (multi)polygony :-) Bohužel to opravdu není moc exaktně definované a jediným spolehlivým zdrojem informací je zdroják... ale něco trochu vyčíst lze i z tohodle issue: https://github.com/openstreetmap/osm2pgsql/issues/80 Zdraví, Petr Morávek aka Xificurk _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz