V německé části se podle mě píše toto:
highway=footway nebo highway=cycleway (...) k popisu vyjmutého nebo
speciálně značeného úseku, který je značený jako pěší nebo pro cyklisty
a spojuje dvě cesty. Tyto jsou (navzájem?) oddělené značené jako pěší
nebo pro cyklisty a nacházejí se na odlišných stranách křižovatky.
Je to napsané fakt příšerně a do češtiny se to dá přeložit pouze volně.
Snad to pomůže,
Michal
Dne 31.10.2015 v 8:19 Lukas Novotny napsal(a):
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:crossing
<http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:crossing> v části
"Navrhovaná alternativa", hned v prvním odstavci je v závorce věta
"(zakreslené nebo vykousnuté sekce těchto cest od zvlášť zakreslené
cyklostezky nebo chodníku na jedné straně silnice nebo křižovatky na
druhé straně)". Věta mě nedává smysl + jak psal Dalibor, anglický text
nic moc. Německy neumím už vůbec a překladač na googlu to přeložil že
to taky moc nechápu.
Mohl by se na to prosím někdo podívat, možná i někdo kdo umí německy?
S díky a s přáním hezkého dne
Lukáš
2015-10-29 13:48 GMT+01:00 Dalibor Jelínek <dali...@dalibor.cz
<mailto:dali...@dalibor.cz>>:
Ahoj,
posilam k pocteni a k opravam nove preklady wiki.
Zejmena ty clanky „crossing“ budou potrebovat poladit,
protoze anglicke stranky mi mnohdy nedavaly valneho smyslu. :-(
Dalibor
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:nudism
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:railway%3Dcrossing
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:highway%3Dcrossing
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:footway%3Dcrossing
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:crossing
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:embankment
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:operator
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:service_times
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:tidal
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org <mailto:Talk-cz@openstreetmap.org>
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz