Tja, dan kijk ik als beginner op: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:The_Netherlands_roads_tagging
en daar staat geen rotonde bij. UK met haar roundabouts helpt ook al niet: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/UK_public_rights_of_way maar hoe matcht: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features daar dan weer mee? De rotonde die ik wil maken zou misschien zelfs als mini-rotonde door het lever kunnen (breedte ongeveer gelijk aan de hoofdweg), maar waar ligt de grens? De reden om een punt tot rotonde te verheffen was overigens om een geharrewar met relaties te vermijden (maar daar ben ik dan ook een beginner voor). Een zelfde soort 'onzekerheid' geldt bij nogal wat andere wegtypen: - als er pedestrian gekozen is in OSM, maar er ook fietsers rijden is dan niet een cycleway beter? - is een niet-geasfalteerde weg een track, maar als het onderdeel is van een fietsroute een cycleway? - hoeveel meter leg je een een los fietspad van de hoofdweg zodat ze bij de grootste zoomfactor netjes te scheiden (ook al ligt het fietspad 50 cm gescheiden van die weg). etc. mvg, Rene 2009/6/8 Lennard <l...@xs4all.nl>: > Stefan de Konink wrote: > >> Geef eens aan waarom een renderer Inkscape of Mapnik geen cirkeltje kan >> tekenen waarin alle lijnen uitkomen. We noemen dit cirkeltje een >> minirotonde. > > Dat kunnen ze prima, en dan doen ze al, voor een minirotonde. > > We hebben het hier echter niet over highway=mini_roundabout, maar over > junction=roundabout. En die zet je op een (circular) way, en niet op 1 > node. Je gaf dat zelfs al aan in je «Used on these elements» quote. > >> Dat verandert niets in de topologische relatie tussen de wegen, geeft >> alleen een junction type aan. Oftewel: just implement, do not complain. > > Just read, don't spout. > > > -- > Lennard > > > _______________________________________________ > Talk-nl mailing list > Talk-nl@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl > _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl