Rejo Zenger wrote: > ++ 08/06/09 20:40 +0200 - Rene Dohmen: > >Een zelfde soort 'onzekerheid' geldt bij nogal wat andere wegtypen: > > > >- als er pedestrian gekozen is in OSM, maar er ook fietsers rijden is > >dan niet een cycleway beter? > > Ik ben ook een beginner (en ik zal het ook altijd wel blijven), maar tot > nu toe kreeg ik de indruk dat in dit soort gevallen het als een fietspad > was getagged en als extra tag "pedestrian=yes" toegevoegd had. > Pedestrian vind ik zelf van toepassing op een voetgangerszone, niet op een voetpad. Een voetpad tag ik met footway. Een gecombineerd voet/fietspad is een beetje zoeken natuurlijk, footway met bicycle=yes of cycleway met pedestrian=yes, hangt een beetje van het verdere verloop van de wegen af.
In een voetgangerszone hoor je normaal ook niet te fietsen, dus de uitzonderingen wanneer je wel mag fietsen zijn dan ook makkelijk met bicycle=yes aan te geven. Maarten _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl