Va multumesc !
M-am amuzat copios.
Nici Academia Romana si nici toate guvernele de 17 ani incoace nu au avut 
indrazneala sa isi propuna asemnea obiective "marete".

Singurul lucru care lipseste este instituirea dialogului constructiv si pasnic 
cu extraterestrii. :)


Cu stima,
Dicu-Sava Cristian
www.dsclex.ro


  ----- Original Message ----- 
  From: Vali Nas 


  Asadar, la http://www.areas.ro/ gasiti toate informatiile despre Asociatia 
Regionala de Educare a Adultilor Suceava, care "are urmatoarele obiective: 
      º dezvoltarea comunitara prin promovarea educatiei permanente si 
invatarii interculturale; 
      º sprijinirea adultilor din mediul rural in vederea asigurarii accesului 
la formele de educatie; 
      º formarea unei retele de furnizori de formare profesionala prin 
reactivarea caselor si caminelor de cultura; 
      º organizarea unor cursuri de calificare, recalificare, perfectionare si 
specializare avand acces fara discriminare toate categoriile sociale;

      º facilitarea dialogului si colaborarii transfrontaliere privind educatia 
adultilor si incadrarea acesteia intr-o dimensiune europeana; 
      º desfasurarea unor activitati de cercetare privind metodele si tehnicile 
de educatie a adultilor; 
      º elaborarea si editarea de studii, materiale, reviste, carti si pliante; 
      º dezvoltarea unor actiuni suport in vederea initierii si implementarii 
unor proiecte de lege in domeniul educatiei adultilor." 

Raspunde prin e-mail lui