Va multumesc ! M-am amuzat copios. Nici Academia Romana si nici toate guvernele de 17 ani incoace nu au avut indrazneala sa isi propuna asemnea obiective "marete".
Singurul lucru care lipseste este instituirea dialogului constructiv si pasnic cu extraterestrii. :) Cu stima, Dicu-Sava Cristian www.dsclex.ro ----- Original Message ----- From: Vali Nas Asadar, la http://www.areas.ro/ gasiti toate informatiile despre Asociatia Regionala de Educare a Adultilor Suceava, care "are urmatoarele obiective: º dezvoltarea comunitara prin promovarea educatiei permanente si invatarii interculturale; º sprijinirea adultilor din mediul rural in vederea asigurarii accesului la formele de educatie; º formarea unei retele de furnizori de formare profesionala prin reactivarea caselor si caminelor de cultura; º organizarea unor cursuri de calificare, recalificare, perfectionare si specializare avand acces fara discriminare toate categoriile sociale; º facilitarea dialogului si colaborarii transfrontaliere privind educatia adultilor si incadrarea acesteia intr-o dimensiune europeana; º desfasurarea unor activitati de cercetare privind metodele si tehnicile de educatie a adultilor; º elaborarea si editarea de studii, materiale, reviste, carti si pliante; º dezvoltarea unor actiuni suport in vederea initierii si implementarii unor proiecte de lege in domeniul educatiei adultilor."

