In pachetul pe care il primesti de la DV, ai si toti pasii. Cel mai sanatos, dar mai costisitor, este sa angajezi o firma de avocati care sa te ajute in toate astea. Te poti descurca si singur, dar e mai bine sa ai in spate niste profesionisti. Si vorbesc despre firme serioase si nu despre nea Gutza de la coltul strazii. Basically, e vorba de a demonstra ca ai cel putin liceul, ca nu ai cazier etc. Si trebuie sa iti faci appointment pt. interviu cu ofiterul INS. Si cam asta'i. Asat zic din perspectiva celui deja aici. Oricum, din tara lucrurile sunt asemenatoare, pentru ca ai deja pachetul de approval, unde ai instructiunile, pe care doar trebuie sa le citesti. Pentru cei de aici si daca sunt interesati le pot recomanda o firma specializata pe asa ceva: green card, Lottery, la care am apelat si eu cand mi'am facut green cardul. Si pentru green card mi'au facut dosar ca la carte si beton.
M. --- In [email protected], "Mircea Balaceanu" <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > salut, > > felicitari in primul rand, am mai auzit despre cazuri asemanatoare. > > statistic vorbind acestea pot fi numite exceptii - pentru cei care > castiga DV atunci cand se afla in SUA - inseamna ca sunt mai mult > decat norocosi (ceea ce e foarte bine pentru ei). > > informatia despre anuntarea castigatorilor DV in perioada mai-iulie am > gasit'o aici: > > http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html > (instructiuni participare) > > faptul ca scrisorile se trimit mai devreme decat in perioada > specificata in instructiuni, cred ca nu e atat de important - e bine > ca se trimit scrisorile mai devreme - in sensul ca de obicei > intarzierea este penalizata. > > care sunt pasii pe care trebuie sa'i urmeze un castigator DV dupa ce a > fost instiintat? > > toate cele bune, > > mircea > > > --- In [email protected], "Florin V." <vfloris@> wrote: > > > > eu am primit deja plicul, chiar acum o luna. e drept ca ceva mai > > repede, pentru ca sunt in US, dar am citit pe forumul loteristilor ca > > de pe la inceputul lui aprilie au inceput sa ajunga si in Ro. >

