On 2015-01-23 10:14, Marc Gemis wrote:
Bedankt voor je input Maarten,
2015-01-23 10:03 GMT+01:00 Maarten Deen <md...@xs4all.nl>:
Ik gok dus dat die bycicle=use_sidepath vreemde effecten geeft. Ik
zou dat verwijderen omdat het geen toegevoegde waarde heeft.
Deze tag is dus "verplicht" als je een afzonderlijk fietspad tekent.
Hij geeft aan dat de routering via het fietspad moet gebeuren en niet
via de rijweg. Ik weet niet in hoeverre die tag al herkend wordt door
routeringssoftware.
Ik kende de use_sidepath nog niet dus ik heb even de wiki bekeken, maar
die is ook incompleet. Voorbeeld T4, use_sidepath zou betekeken dat je
het fietspad moet gebruiken maar het fietspad is eenrichtingsverkeer dus
als je van boven naar beneden gaat kun jet het niet gebruiken.
Ik heb eerlijk gezegd niet zo gek veel op met dit soort tagconstructies.
Routers moeten gewoon een gebruikspenalty voor gewone wegen hebben zodat
fietspaden standaard gekozen worden om te routeren. In Nederland is het
iig zo dat als er een fietspad ligt, de weg verboden terrein is voor
fietsers, ook al staat het niet met borden aangegeven. Ik neem eigenlijk
aan dat dat in Belgiƫ ook zo is.
Maar je geraakt gewoon niet op dat fietspad in de Polderlaan. Er staat
wel een stukje fietspad op de KA-I-laan (dacht ik toch), maar van
daaruitis er geen enkele verbinding naar het fietspad in de
Polderlaan. (en vice versa-ook niet). En dit vanwege de oneway tag op
het fietspad ten oosten van KA-I-laan. (die er waarschijnlijk ook wel
geldt)
Ik kom wel op het fietspad langs de Polderlaan, maar van daaruit kom je
slechts met een grote omweg op het fietspad langs de KA-I-laan in
zuidelijke richting. Dus gaan de routers kortere en snellere
verbindingen zoeken.
Als ik bijvoorbeeld begin op Schorreveld dan gaat het naar het fietspad
langs de Polderweg, rechtsaf fietspad langs de Polderweg, kruisen via
het voetpad en dan schuin via het fietspad (wat volgens mij voetpad is)
naar de fietspadkruising in de KA-I-laan.
En dat komt gewoon omdat je op de polderweg niet mag komen met de fiets.
Of het fietspad er wel dan niet ligt weet ik niet. Ik hoop dat de
mapper die het getekend heeft dat wel weet. Ik probeer enkel "het
boeltje" wat op te kuisen :-)
Vooropgesteld dat je de huidige ways wil gebruiken zijn er IMHO twee
opties:
1) een verbindingsstukje van het fietspad ten noorden van de Polderweg
naar het kruispunt polderweg/KA-I-laan te tekenen of
2) het bycicle=use_sidepath verwijderen het laatste stukje Polderweg en
een verbinding tussen fietspad en Polderweg tekenen.
Zoals het nu getekend is betekent het gewoon dat je niet vanuit dat
fietspad de kruising op kunt en volgens google maps is dat incorrect.
Ik weet, google maps mogen we niet gebruiken om te mappen, dus ik pas
het ook niet aan.
Maarten
_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be