> > Většinou se vybere jen jedna vlastnost a ta se prezentuje. Proč jsou > > třeba čísla popisná separé? Ty se přece vždy přímo vážou k nějaké budově. > > to je z historických důvodů že proběhl import čísel (adresních bodů) bez > návaznosti na budovy, ale wiki k tomu vázání na budovy zčásti nabádá: > > Addresses can be tagged with addr:housenumber=* and the other addr:* keys. > Tags can be added to isolated nodes, to nodes that are parts of building > polygons ( = entrance=*s ) or, building=* polygons or on polygons representing > the perimeter of the site. > > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Addresses > > osobně se kloním k tomu dávat to primárně na ty vstupy > > > Na wiki jsem našel toto: V ČR se používají výhradně Adresní body (Adresní místa) > jako nody , neboť vazba mezi prvky "building" a "addr" je M:N. > > > Tak tos nasel peknej nesmysl, du se mrknout kterej umelec to tam napsal. > > Nehlede na to, ze budov s vice cisly bude min nez promile. A uz vubec nemluve o > tom, ze i z duvodu navigace a identifikace prave tech budov, je to blbost (navic vim o > mapach, ktery adresu zobrazujou pouze pokud je na budove, adresni body je > naprosto nezajimaj). Mimochodem, vstupy maji zcela samostatne tagovani > (entrance). *** Tady umělec. Vazby adres a budov M:N nejsou vazby chybové, ale zcela reálné přípustné a používané. Pro 1:N se stačí mrknou do katastru a způsobu zakreslování budov, pro M:1 stačí mrknout na addr Brna. Jak známo, to že to některá mapa nezobrazuje není chyba dat. Co se tyce asociace budovy s adresnim bodem, existuje nejjednodussi prostory dotaz: "Uvnitř které building:polygon lezi addr:nod?"
ha hanoj
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz