A co importovat známky jako relace? Jednak má známka obvykle vlastní objekt - zajímavost a pak několik prodejních míst, které by se dala také do relace přidat. A také by se tím vyřešil problém s dvojím tagováním, protože tagy tz by byly na relaci a nemusel by se vymýšlet žádný podivný prefix / sufix. TT Dne 22.5.2013 16:41 "Marián Kyral" <mky...@email.cz> napsal(a):
> Ahoj, > ---------- Původní zpráva ---------- > > Od: Milan Vancura <mi...@ucw.cz> > Datum: 22. 5. 2013 > Předmět: Re: [Talk-cz] Turistické známky > > Ahoj všem. > > Přiznávám, překvapuje mě, že v tak základní věci (co se týče typu dat) není > shoda ani po tolika letech projektu. Pořád jsem čekal, co napíší > zkušenější, > ale teď mám pocit, že už se téma začíná rozmělňovat do detailů, a tak se > ozývám, než se úplně rozdrobí do ztracena (stejně jako např. téma tagování > českých škol nedávno, toho je velká škoda). > > > Abych řekl pravdu, tak pořád čekám, jak se k tomu vyjádří matadoři. Osobně > jsem v OSM pořád nováček ;-) > > Má někdo přehled jak to je v okolních zemích? Zkoušel jsem nějaké dotazy > před overpass turbo. Primárně sice zaměřené na Česko, ale do obdelníku se > mi samozřejmě dostala i data z okolních zemí. Někde mají adresu přímo na > budově. > > Pokud chci následně import TZ rozšířit na ostatní státy, tak by bylo dobré > brát v potaz i tamní zvyklosti a výsledné řešení udělat jako kompromis > těchto přístupů. > > Existuje něco jako talk-eu? Nebo mám na wiki založit stránku s návrhem > importu? Jak říkám, nemám zkušenosti s tím, jak to funguje. > > > > On Wed 22-05-13 13:21:03, Marián Kyral wrote: > > On 22. 5. 2013 jzvc wrote: > >> Rekneme ze se to vztahuje k hradu a rekneme, ze si sosnes do svy > >> navigace vsechny hrady, s veskerejma informacema => tohle mit nebudes, > >> protoze to tam proste neni. > >> Za me lepsi zadna data nez zabordelena data. > > > > Stejně tak tak nebudeš mít ani adresní body - nejsou součástí objektu. > > Ano, a spousta dalších dotazů. Např. POI a jeho adresa, třeba obchody. Jsou > separátní nody. A co teprve pokud je obchod celá budova. Ano, pak nelze > udělat > rozumný automatický dotaz ani tak základní a přirozený jako "adresa > obchodu". > Jenže, pokud se nepletu, tohle nevyřešíme globálně, protože to plyne ze > samotného designu dat OSM: > > > Jediný problém mám s tagy. V podstatě všechny mohou kolidovat. Takže by > TZ > > musely mít speciální tagy: > > > > name:tz= > > description:tz= > > ref:tz= > > source:tz= > > To je přesně ono - v datovém modelu OSM nelze mít k jednomu objektu > (jakémukoliv) více nezávislých _sad tagů_. Takže to musí skončit nějakou > obezličkou. A než středníky, ":tz" apod., tak mi přijde jednoznačně lepší > mít > separátní nody pro separátní sady vlastností. A hlavně už je toto řešení > použito v OSM (ve všech zemích) tolikrát, že ani nevidím smysl, proč pro > jeden > detail (turistické známky) se najednou tvářit, že zachráním svět. > > Pokud někdo touží zachránit/vylepšit OSM svět, ať prosadí standardní > rozšíření > datového modelu OSM. Pak na něj můžeme přecházet. A ne, to není odmítnutí > dobrých snah a dobrých připomínek, to myslím zcela vážně. Hodnotu to má až > standardizované. > > Plus samozřejmě pro turistické známky platí i všechny praktické argumenty > zmíněné v minulých mailech ostatními: snadnost importu a jeho změn v > budoucnu a > hlavně že nebudeme muset řešit typy známkových míst - např. když nelze TZ > místo > přiřadit jednoznačně (Brněnské podzemí). > > > To by až takový problém nebyl. Pokud se známka nedá přiřadit ke > konkrétnímu objektu, tak by prostě zůstala jako samostatný bod. > > > Marián > > > > Milan Vančura > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz