Ahoj, a nebylo by lepší použít pro sales_point taky relaci? Vypadalo by to pak asi takhle:
Relace turistické známky) tagy: type=checkpoint checkpoint=tourism checkpoint:type=tourist_stamp name=3. Karlova Studánka checkpoint:category:cz=Jeseníky ref=<neco> členové: attraction -> <atrakce které se známka týká (pokud není známo, tak ten bod s fixme vytvořený při importu> sales_point -> r1 sales_point -> r2 sales_point -> r3 sales_point -> r4 sales_point -> r5 sales_point -> r6 Relace r1) tagy: type=tourist_stamp:sales_point name=Infocentrum Impuls, 793 24 Karlova Studánka 59 web=http://www.k.studanka.cz členové: (objekt kde se to prodává) atd. Jan Kouba Dne Čt 30. května 2013 14:45:07, Marián Kyral napsal(a): ---------- Původní zpráva ---------- Od: Milan Vancura <mi...@ucw.cz> Datum: 30. 5. 2013 Předmět: Re: [Talk-cz] Turistické známky On Wed 29-05-13 23:17:22, Marián Kyral wrote: > Relace) > type=checkpoint > checkpoint=tourism > checkpoint:type=tourist_stamp > name=3. Karlova Studánka > checkpoint:category:cz=Jeseníky > checkpoint:sales_point:1=Infocentrum Impuls, 793 24 Karlova Studánka 59 > checkpoint:sales_point:web:1=http://www.k.studanka.cz > checkpoint:sales_point:2=Občerstvení U vodopádu, Karlova Studánka > checkpoint:sales_point:web:2=http://www.kstudanka.cz > checkpoint:sales_point:3=Lázeňský dům Libuše - recepce, Karlova Studánka > checkpoint:sales_point:web:3=http://k.studanka.cz > checkpoint:sales_point:4=Cukrárna Roman Korytar > checkpoint:sales_point:5=Minimarket Roja, Karlova Studánka > checkpoint:sales_point:6=Geologická sbírka Jeseníků > checkpoint:sales_point:web:6=http://www.ejeseniky.com > Mám dotaz: Nepřeháním to s těmi dvojtečkami? Není na to nějaké omezení? > Přiznám se, že jsem moc nehledal, ale JOSM neprotestuje. Zdravím, mně se to s těmi dvojtečkami nelíbí. Vždyť je to relace a relace je tu od toho, aby měla členy, ne? Tak proč to nahrazovat spoustou dvojtečkovaných atributů? To bych chápal maximálně jako FIXME. A ve výsledku by objekty (výše tedy Infocentrum Impuls, Občerstvení U vodopádu, Lázeňský dům Libuše...) měly být členem relace, s typem "sales_point". Milan Vančura No to mělo. Ovšem nějak tam ta data potřebuji napoprvé dostat abych následně mohl přiřadit (vytvořit) další členy relace. A stejně, pokud všechny tyto body převedu na skutečné objekty a zařadím je do relace, potřebuji je nějak identifikovat s ohledem na předpokládané aktualizace. Prodejní místa se můžou změnit, website se může změnit. Potřeboval bych nějak identifikovat nově přidaná nebo smazaná prodejní místa. Pokud budu mít klíč checkpoint:sales_point:1 tak není problém zjistit, jestli se něco změnilo, nebo ne. Ovšem pokud budu mít x členů relace s rolí "sales_point" tak nevím jak poznám, který člen odpovídá "Infocentrum Impuls, 793 24 Karlova Studánka 59". No a pokud se infocentrum přestěhuje a bude tam nově třeba "... Karlova Studánka 77". tak už to vůbec nepoznám. Muselo by to být nějak zakódováno přímo u daného prodejního místa, třeba ref=TSCZ:3:SP1, ale to by zase mohlo kolidovat s už existujícím ref. Stejně pak ale musím mít možnost poznat, že se třeba změnila adresa. A to buď tak, že tam bude celý řetězec ("Infocentrum Impuls, 793 24 Karlova Studánka 59"), nebo nějaký hash (třeba md5) či kontrolní číslici. A totéž musí být i pro web adresu (pokud existuje). To ale znamená, že jak ref, tak i hash pro jméno a website musí být přiřazeno danému objektu. A musí to být přiřazeno ručně -> práce navíc a dají se v tom udělat chyby. A třeba spočítat hash asi každý neumí. Navíc se pak kdokoli může rozhodnout, že ty podivné tagy se mu nelíbí a smaže je -> update skript to bude hlásit jako nový objekt. Nějaký nápad? Marián _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz