Ahoj, problem nebude z RUIAN, ale z LPIS. Trva jiz nekolik let. Pak jsem na to upozornil jeste jednou v breznu 2017 a to jeste nazorneji – udelal jsem videa a prezentace s demonstraci problemu, zamyslel jsem se nad roli lokalnich mapperu a poskozovani jejich prace a navrhl jsem nektera mozna reseni jak naplno vyuzit LPIS a nezanaset do mapy nove problemy: https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/2017-March/016213.html
Podle me tvori velky problem i to co neni na prvni pohled videt jako ze se neco smazalo a ze vznikly bile plochy. Problematicke z hlediska vyuzitelnosti dat je take vznik velmi malych fragmentu a prekryvu. Ty sice treba v mape nejsou moc videt, ale u OSM by melo jit o celkovou vyuzitelnost dat napriklad pro ruzne GIS analyzy a tady to muze snizovat pouzitelnost dat, tim ze nesplnuji zakladni topologicka pravidla. Berounsko na tom bylo hur (viz treba moje demonstrace), ale jak koukam techto problemu nebylo usetreno ani Mnisecko – namatkove jsem vybral par prikladu: http://osm.kraluvdvur.cz/2017-09-LPIS-mnisecko/mnisecko-fragmentace1.png http://osm.kraluvdvur.cz/2017-09-LPIS-mnisecko/mnisecko-fragmentace2.png http://osm.kraluvdvur.cz/2017-09-LPIS-mnisecko/mnisecko-mini-prekryvy-a-diry1.png http://osm.kraluvdvur.cz/2017-09-LPIS-mnisecko/mnisecko-mini-prekryvy-a-diry2.png Znovu se primlouvam za vhodnejsi a efektivnejsi vyuzivani nastroju pro LPIS import. Jak uz jsem psal zdroj je to velmi uzitecny, ale je vhodne ho pouzivat pokud mozno jen ke zlepseni mapy pokud mozno bez vnaseni i tech velmi drobnych chyb, ktere ve vysledku pouze datovou sadu zapleveli. Podle mych zkusenosti z Berounska mohou byt nektere bile plochy duvodne (pozitivum LPIS – kdyz s nim dobre budeme pracovat upozorni nas kde mame aktualizovat mapu – tam bychom se meli pokusit zjistit aktualni stav plochy), ale jine bohuzel mizely neduvodne. Uplne zavrhnout LPIS jako zdroj neni podle me spravne. Jen nedelat chyby – kdo to pak bude opravovat? Na Berounsku chyby zustavavaji a me uz uprime nebavi to znovu rucne delat-opravovat..... Pavel Bokr From: Jiří Komárek Sent: Sunday, September 17, 2017 12:33 PM To: talk-cz@openstreetmap.org Subject: Re: [Talk-cz] Smazaná data v okolí Kytína Ahoj, už se to tu řešilo: https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/2016-January/013290.html Návod, jak případně provést revert: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Change_rollback On 17.9.2017 12:14, Jindřich Houska wrote: Ahoj, před několika lety jsem na základě satelitních map a trackování v terénu dokreslil okolí Mníšku pod Brdy tak, aby tam byla všechna pole, lesy, louky atd. co nejpřesněji podle skutečnosti. Investoval jsem do toho dost velké množství času. Cca před dvěma lety tato data někdo smazal a pravděpodobně naimportoval data z RUIANu. Je to vidět např. v okolí Kytína, kde kvůli tomu vznikly bílé plochy na mapě (původně byla mapa kompaktně pokrytá). Viz http://www.openstreetmap.org/changeset/52061130#map=16/49.8587/14.2206 Je možné vrátit původní data zpátky? Díky, J. _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz -------------------------------------------------------------------------------- _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz