Kuupäeval 31. juuli 2012 22:06 kirjutas Arvi Võime <avo...@gmail.com>: > > Selline külavahetee, kus on asfalt otsustasin märkida higway=tertiary > kus asfaltit pole on higway=unclassified
Teid tuleks klassifitseerida mitte teekatte vaid olulisuse järgi. Kui teel registris numbrit pole, ent tee pole tupiktee ehk siis seda kasutatakse tavapäraselt kuskilt tulles kuskile minnes, võib ta olla unclassified. Kui tee viib mingi objektini, näiteks randa ja on kruusatee, võib ta olla track. Kui on talu juurde viiv tee, on ta service ja tüübiga driveway. Eks ta algul raske ole pead pisut teistmoodi mõtlema sundida, ent eks see tunnetus mingi aja möödudes tuleb. Ka ei tohiks kinni olla kaardi väljanägemisest -- osm.org renderdus on lähtuvalt välismaistest oludest ja võib meie kohta vahel kentsakas tunduda, ent ei tohiks seepeale sildistust muuta, et pelgalt kaardi väljanägemine parem oleks. > Need kohad kuhu ainult jalgsi pääseb (Looduskaitsealal matkarajad) > paneks path=footway. Millise tüübi paneks nn. sissetallatud > põlluteele, kus sõidetakse dziibi või traktoriga. Mingi variant oli > track. Jah, vaata tracktype erinevaid variante vikis, neid illustreerivaist piltidest võib ka vabalt meil juhinduda. > Metsa on märgitud kahel viisil natural=wood ja landuse=forest. > Mõtlesin kasutada metsa puhul landuse=forest, taluniku põld kus kasvab > näiteks nisu landuse=farm ja niisama lage ala kus on rohi > landuse=meadow raba määraks natural=wetland ja looduskaitseala > boundary=national_park Metsaga on jah segadus ja seda ka rahvusvaheliselt (vikit lugedes võib isegi segadusse sattuda). Ise olen forest kasutanud sihtidega kvartaliteks jagatud metsamassiivide puhul, mispuhul on selge, et tegu on kultuurmetsaga selles mõttes, et seda majandatakse. natural=wood on jäänud neile metsatukkadele, mis ilmselt lastakse kasvada vaid hooldades ja mida ilmselt lageraiega maha ei võeta (rannas, looduskaitsealadel jms). Teades, et nisu- või kartulipõld võib mõne aasta möödudes olla heinamaa, olen kasutanud landuse=farmland, kui on teada, et ala on aastaid kasutatud heina- ja karjamaana, siis jah meadow. Lisaks soovitan kaaluda ka nõmme (heath), näiteks rannakadastikud või aasad jõekaldail ning võsa (scrub) kasutamist, kui näiteks ortofotolt miskit sellist tunduv paistvat. > Need imporditud andmed boundary=national_park on kohati väga valesti > ja arusaamatult joonistatud. Mõtlesin nii, et kui saab need korda teha > (väikesed muudatused siis jätaks alles, aga kui mitte siis kustutan > ära ja lisan uue õige metsa-põllu-piiri. Või mõtled Corine import landuse-piire? Need on ja suhteliselt umbes. Olen ise ka kustutanud ja siis jõudumööda asendanud täpsemate aladega, ent häda on selles, et need Corine alad on tihtipeale suhteliselt suured ning kohati ka relatsioonidega omavahel seotud. Nii et kustutades tekib kõigepealt nö valge laik ja siis aegamööda, kuidas andmeid uuesti lisada, alad siis taas "täituvad". Tervitustega, -- Joosep-Georg kaaskaardistaja _______________________________________________ Talk-ee mailing list Talk-ee@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee