Jep, hea plaan. -- Jaak On 01.08.2012, at 19:34, Arvi Võime wrote:
> Tere > Mul jäi eelmine ala lahti lõikamata ja roll outer valimata. Uurisin > nati kuidas on mujal joonistatud, sisuliselt ongi valge ala ja peale > on kantud vaid mets, soo ja vahest ka põllud. > Ma tõmmaks siis corine jubinad maha ja joonistan vaid metsa peale. Et > lage ala on valge, mets roheline ja vesi sinine. Seal kus soo on need > lilled peal. Igasugused õuealad võiks ka tegelikult ära märkida, kui > ei viitsi maju välja joonistada. > > Kuupäeval 1. august 2012 19:24 kirjutas Jaak Laineste <j...@nutiteq.com>: >> Tere, >> Isiklikult mina põldusid/farme ei kaardistaks üldse, kui selleks pole mingit >> erilist põhjust (nt ajalooline, nimega põld). Kui selline ette jääb CORINE >> impordist, siis külmalt kustuta maha. Need risustavad kaarti. >> >> Relatsiooni tegemine olemasolevast alast pole niisama lihtne. Peamised nipid: >> 1. Relatsioon (type=multipolygon) tuleks teha joontest, mitte aladest, seega >> tuleks esialgne ala lõhkuda joontest. Kokku on siis kahe kõrvuti ala jaoks >> kolm joont: eraldi piirid ja nende ühine piir. >> 2. Tag-id tuleb panna uuele relatsioonile, ja algselt joonelt tuleks need >> maha võtta (kui need seal on). Need jäävad ilma tag-ideta üldse >> >> >> Tegin ka video kuidas ma kustutan (mõnuga) ühe Corine põllu, seejärel >> olemasoleva metsa külge teen ühe suvalise põllulapi, kasutades metsa piire >> ja relatsiooni: http://youtu.be/pexSuzxBL0g , et oleks puust ja punane :) >> Võite ka kommenteerida, kas midagi on seal valesti või saaks lihtsamalt. >> >> -- >> Jaak Laineste >> www.nutiteq.com >> j...@nutiteq.com >> skype: jaakl3000 >> Mob: (+372) 509 2586 >> >> On 01.08.2012, at 18:13, Arvi Võime wrote: >> >>> Teedega sai asi selgeks. Proovisin siis muuta ka seda metsa-põllu >>> piire. Joonistasin nn. ühe metsatuka valmis. Selle kõrvale tahtsin >>> joonistada põldu. Kuidas ma määran selle nn. metsa ja põllu vahelise >>> joone nii et kuuluks mõlemale. Mets tuli alguses polygoon aga põld >>> mitte. Kasutan JOSM-i. >>> Ma nendest relatsioonide koostamisest ei saanud aru. Kui tegin selle >>> põllu joone aktiivseks ja tahtsin tagida siis pakuti välja loo uus >>> relatsioon. Seal sai valida liikmeid. Proovisin erinevaid liikmeid >>> lisada aga põllust ta polygooni ei moodustanud. Mis ma valesti tegin? >>> >>> -- >>> Lugupidamisega >>> Arvi Võime >>> MSN: vo...@hot.ee >>> SKYPE: voime123 >>> GSM: +372 5234 618 >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-ee mailing list >>> Talk-ee@openstreetmap.org >>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-ee mailing list >> Talk-ee@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee > > > > -- > Lugupidamisega > Arvi Võime > MSN: vo...@hot.ee > SKYPE: voime123 > GSM: +372 5234 618 > > _______________________________________________ > Talk-ee mailing list > Talk-ee@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee _______________________________________________ Talk-ee mailing list Talk-ee@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee