Ahoj lidi. ZaÄal jsem se zabývat možnostà vytvoÅenà databáze celého zpracovaného dÃla s ideou výbÄr systému nebo jeho Äásti - údaje - obrázek na úrovni scrapu - vÃce scrapů. Využil jsem možnosti databázového souboru xxx.sql, který Therion exportuje. ZatÃm jsem ve fázi uÄenà se v prostÅedà MySQL a php. OvÅ¡em jednu vÄc jsem chtÄl využÃt a sice to, že Therion exportuje souÅadnice vÅ¡ech bodů. PÅedpokládal jsem, že když pracuji v systému JSTK, dostanu i souÅadnice bodů, které byly mÄÅené magneticky. Když jsem si porovnával jeden konkrétnà (napojený na stabilizovaný bod s pÅesnou souÅadnicÃ) zjistil jsem, že souÅadnice vyprodukovaná Therionem do databáze neodpovÃdá o kilometry: +/- oÄekávaná souÅadnice: 664/6.1 570632,455 1110605,573 448,9570157 vyexportované souÅadnice: 664/6.1 -227179.73 5550988.43 445.54
Nezabýval se tÃmhle problémem nÄkdo? A tak vůbec - nezabýval se nÄkdo použitÃm databáze pÅi mapovánà ? PÅÃpadnÄ nevà nÄkdo o konvertoru, který by soubor .sql dokázal pÅetavit na nÄco sežratelného pro Excel nebo Access? Radek Estavela