VAART-bericht van: Johnny van Maren <[email protected]>


Hoi

Je heb helemaal gelijk dat is het beste en het snelste maar het gebeurt niet. En waarom niet omdat de meeste bang zijn om te komen stil te liggen voor paar dagen.

Gr Jan


misschien moeten er dan toch eerst tig schepen failliet gaan,
die dan voor zo'n lage prijs opgekocht gaan worden door ondernemers met voldoende eigen kapitaal. dat die personen wel kunnen zeggen, dat is mijn prijs en anders blijft hij lekker liggen.

toen ik mijn nieuwe schip kocht heeft mijn vader het nagerekend wat het rendement zou zijn als hij het schip contant zou betalen en als schipper aan boord zou gaan zitten. resultaat van die rekensom. het zou hem precies hetzelfde opleveren als het geld op de bank zou staan, en hij in loondienst zou gaan.

terwijl dat ik door mijn Lage eigenvermogen een rendement op mijn vermogen kan halen van ongeveer 50% per jaar. plus een schippers salaris. dus wel rendabel tot de markt inzakt. dan ben ik alles kwijt.... (dat is logisch omdat de winst extreem hoog is 50% kan het nog vele malen groter zijn)

Maar stel dat mijn schip straks nog maar de helft waard zou zijn, en hij hem dan opkoopt??? voor bijvoorbeeld 2 miljoen zonder schulden bij een bank. Dat doet dan natuurlijk niet 1 persoon met 1 schip, maar op dat moment gaan de bevrachters, makelaars en andere kapitaal krachtige personen dat ook doen. de vrachtprijzen moeten dan zelfs nog veel hoger worden dan dat ze nu zijn.
Omdat die personen echt niet zelf aan boord gaan zitten.
Gevolg zwakke broeders zijn uit de markt. prijzen gaan omhoog,
Daarmee gaan ook de prijzen van de schepen weer omhoog,
investeerders in die schepen gaan cashen, personeel in loondienst word weer mede eigenaar....(die kunnen het goedkoper)
en in een bepaalde tijdspan zit men weer op het punt waar men nu zit.
en is de cirkel weer rond.

misschien is de tankvaart wat gevoeliger voor fluctuaties,
maar mijn oude bootje is in 1962 ooit gebouwd voor 9 ton.
en heeft waarde schommelingen gehad (mede door de sloopronde, statiegeld) voor sloopronde 8 ton, na sloopronde 1,8 miljoen 1990
daarna 6 ton in euro's in 2003  tot nu 1,5 ton in euro's

of denk ik nu te simpel.

john







* Hoe denk je over het Crisisberaad? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan