VAART-bericht van: Jos Meijer <[email protected]>

Nico schreef:
VAART-bericht van: Nico <[email protected]>

Snap ik even niet , normaal is tussen fase en nul 220 volt en tussen fase onderling 380
volt . Jij hebt het over drie afzonderlijke apparaten . Ik neem aan dat tussen 
die
apparaten de frequentie afgestemd moet zijn en bovendien moet het een gesloten 
circuit
zijn. Snap even niet hoe dat kan.
Daar zijn die twee kabeltjes voor nodig.
En een gratis programmaatje (op de site van Victron) plus een interface en nog een netwerkkabeltje als je zelft wilt DIY-en.
Maar je kunt ze ook met dipswitches programmeren.



per drie of per stuk ?
Waarschijnlijk kun je wel 1 fase zwaarder uitrusten. , maar dat kost (veel) extra geld voor een "dongle" en interventie van de makers.
Standaard is per 3

Ik vergat overigens nog te melden dat je voor kleinere vermogens driefasemotoren (tot 2,2 kw dacht ik) ook gewoon per motor een frequentieregelaar kunt gebruiken met 220v 1-fase in en 3sx 220 v 3-fase uit. Zo werkt mijn startluchtcompressor. Kostte 160 euri meen ik, voor een 1,5 kw model en heeft vele nevenvoordelen, als geen pieken op het net, geleidelijk aanlopen en stoppen, instelbaar toerental etc.

je beweert dat een standaard wisselstroom dynamo 50 procent van zijn gevraagde 
vermogen verliest .
Waaraan is dan mijn vraag ? Er komt toch geen andere energie (warmte) vanaf.
Geef eens een link.
Je kunt er anders lelijk je vingers aan branden, hoor! Het veld lust toch wel wat. 50-100 watt. Ik denk dat ze misschien wat overdrijven, maar op http://www.hydrogenappliances.com/pmacurves.html
wordt het haarfijn uitgelegd.
Ze worden veel toegepast voor windenergie. Maar de techniek rukt op want ook steeds meer kleine generatorsetjes bevatten een PMA/PMG en een inverter en leveren daardoor een mooie strakke spanning en frequentie bij alle belastingen. De slimmere laten zelfs het motortoerental wat zakken bij weinig last.

Ik heb bij 2 installatie bedrijven een vraag uit staan voor het ontwikkelen van 
een
variabele toeren as-generator zonder hydrauliek dus, frequentie en voltage 
elektronische
geregeld . Ik heb senternovem  al  over de streep.

Er is een belg (Franstalig)  die het al aanbied maar dat lijkt me qua service 
niet zo'n
succes.
Had ik ook al gevonden, en op de beurs in Gorichem was ook iemand met zo'n concept.
Maar ik zou toch gaan voor een merk als Mastervolt of Victron.
Die hebben mijlen voorsprong met research en praktijkervaring, en zijn ook nog goedkoper. Als je die vraag bij hun dropt krijg je gewoon een offerte, want die hebben het al ontwikkeld. Ik bouwde 18 jaar geleden al samen met Victron dergelijke systemen op offshore-schepen. Ook hydraulisch, overigens en die gaven de meeste problemen en waren bij oplevering vele malen duurder. Ook een leuke was een systeem van v. Bodegraven in Dordrecht met een 220v gelijkstroomdynamo en een gelijkstroommotor in Ward-Leonard schakeling die een 3-fase 380 generator aandreef. Onverwoestbaar, maar nog weer duurder... En,als dat subsidietechnisch nodig is, bouwen ze de standaard-komponenten tegen een kleine meerprijs zo in een custom kast voor je.


* Hoe denk je over het Crisisberaad? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan