Dne 24.7.2012 11:21, Petr Dlouhý napsal(a): > U toho prvního návrhu se mi nelíbí, že to pracuje se směry > left/right/slight_left/..., což může u některých deformovaných křižovatek být > dost relativní a počítač to pak může špatně vyhodnotit. > > U toho druhého návrhu mi vadí to, že se tam zadávají vzdálenosti které by > mohli být vyjádřené liniemi na mapě do tagů (délka odbočovacího pruhu). > Celkově se mi ale líbí mnohem víc. > > Klidně tak můžeš začít tagovat a používat to ve své aplikaci, akorát je tu > riziko, že se časem prosadí něco jiného a bude to potřeba předělat.
Vyhrady mam velmi podobny - bylo by vhodnejsi to zaintegrovat tak, aby se to editovalo primo v hlavnim okne a to pomoci linii. Ale jinak druha varianta mi prijde prijatelnejsi, ac nepokryva vsechny varianty. Problemy, ktere na tom vidim souviseji s rozsahlejsima krizovatkama - nelze editovat jako celek, ale jen jednotliva krizeni, coz vede k chaosu (otestil sem si to prave ted). Neumi to pripojovaci pruh (nebo sem neprisel na to jak), nelze to editovat - leda vsechno smazat a udelat to znova (nelze odebrat pruh, propojeni ... hlasi to chyby ...). Navic to vyzaduje preruseni way v krizeni, jinak to nechape jako krizovatku, coz taky neni zrovna idealni. > >> ------------ Původní zpráva ------------ >> Od: Petr Stehlik <psteh...@sophics.cz> >> Předmět: [Talk-cz] odbočovací pruhy před křižovatkou >> Datum: 24.7.2012 09:21:37 >> ---------------------------------------- >> hanoj píše v St 12. 08. 2009 v 07:46 +0200: >>>> Tři různé věci: jednak jak kreslit na mapě situaci před křižovatkou, kdy >>>> se k původně třeba dvěma pruhům v jednom směru (na což stačí běžný >>>> lanes=4) přidá třetí pruh (či rovnou dva další), přičemž například >>>> nejpravější pruh může na křižovatce pouze odbočit doprava, nejlevější >>>> pouze doleva. Vidím na to nejméně dva různé proposaly, jak to utagovat, >>>> a k tomu skeptiky, kteří v tu chvíli cestu rozčtvrtí... >>> *** vytvareni mapy neni jen modelovani skutecnosti, ale i >>> generalizace. Zatim OSM nesmeruje k situaci, kdy v ni budou zaneseny >>> radici pruhy pred urovnovou krizovatkou. >> Cituju po přesně třech letech svůj původní dotaz o pruzích před >> křižovatkou a ptám se (2,5 roku jsem tu nebyl): už je situace v OSM >> jasnější? Mapujeme už pruhy před křižovatkami spolu s informací, kam >> který pruh navádí? >> >> Ptám se proto, že skvělá navigace OsmAnd od verze 0.8.1 začala navádět >> do pruhů před křižovatkou. K tomu bych jí rád dopomohl přesnými >> informacemi v OSM, ale nevím, jestli a které se dnes používají. >> >> Z vygooglovaných možností vybírám: >> >> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:turn - approved, jednoduché a >> pěkné řešení >> >> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relations/Proposed/turn_lanes - >> proposal s relacemi, ale s pěkným GUI pluginem do JOSM: >> http://www.youtube.com/watch?v=uF_ZuIwLruQ >> >> Ten plugin mi umožní zakreslit situaci v křižovatce úplně precizně, ale >> hned potom na mě vybafne validace, že tohle teda do OSM nahrát nemůžu. >> Máte s tím lepší zkušenosti? Je chyba v pluginu nebo ve validaci? >> >> A máte někdo zkušenosti s jinými OSM navigacemi (MapFactor, Locus Pro, >> Navit, ...?), jestli podporují navádění do pruhů a jaké OSM tagy k tomu >> využívají? >> >> Díky, >> >> Petr >> >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> >> >> > Petr Dlouhý > petr.dlo...@email.cz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz