Vymažeme Blanku, jistě - ale pouze pokud by přestala existovat (tj. pokud by byla jakožto černá stavba fyzicky odstraněna). OSM má co nejpřesněji odrážet svět, nikoli právní vztahy v něm; to nechme na veřejné správě a soudech.
Pokud budeme chtít suplovat OVM (proč? jak?), pak před Táborskou bránu na Vyšehradě domalujme zpátky ten domeček, který majitel před deseti lety zboural úplně bez ohledu na cokoli: adresní bod existuje, takže tam není jen loučka, a nene a nene a nene: http://www.openstreetmap.org/node/296781764#map=19/50.06169/14.42452 Bude taková mapa k něčemu? Má OSM sílu na to, aby ohýbala realitu podle sebe? Nemá, a ani to nemá dělat: svět neopravíme tím, že zfalšujeme jeho popis; ani když se nám ten popis zrovna nelíbí. TL;DR: Tady je aplikovatelné i to povídání sepsané pro sporná území - obdobně myslím platí pro jakýkoli sporný edit: https://wiki.osmfoundation.org/w/images/d/d8/DisputedTerritoriesInformation.pdf Zdar, HPM Dne 25. 8. 2017 21:14 napsal uživatel "jzvc" <j...@tpfree.net>: > Dne 25.8.2017 v 21:00 Marián Kyral napsal(a): > >> >> ---------- Původní e-mail ---------- >> Od: jzvc <j...@tpfree.net> >> Komu: talk-cz@openstreetmap.org >> Datum: 25. 8. 2017 20:57:57 >> Předmět: Re: [Talk-cz] Ilegální pěšiny v lese? >> >> >> Dne 25.8.2017 v 15:07 Petr Holub napsal(a): >> >> včera jsem zjistil, že jste do map zanesl trasy, které by tam >> být zaneseny neměly. Jedná se o >> >> vybudované trasy pro kola, které jsou stavěny s tichým souhlasem >> a podmínkou, že nebudou >> >> veřejné. Bohužel zanesení těchto tras do mapy tuto křehkou >> rovnováhu narušuje a brzy zapříčiní >> >> jejich zrušení. Proto bych Vás chtěl požádat, zda by bylo možné >> tyto trasy odebrat z map. >> > >> > access=private >> > bicycle=private >> > foot=private >> > >> > pripadne *=no? >> > >> > Muzete to nekdo probrat s temi dvema lidmi, co to bud rusi nebo >> > poptavaji jejich zruseni? >> >> Ja bych rek, ze to spatne chapes. Ty trasy jsou verejne, jen se o nich >> verejne nema mluvit => to tagovani je zcela spatne. >> >> Jinak by bylo zahodno dotycnemu vysvetlit, ze co je v terenu bude driv >> nebo pozdejs v mape, a ze s tim stejne nikdo nic nenadela, a ze naopak >> jakekoli odstranovani takovych veci se chape jako vandalismus. >> >> >> Asi by bylo ideální, kdyby se ukázali tady. Třeba by pak pochopili, že >> to není až tak jednoduché. >> > > To nepochybne, ale me tyhle veci, ktere se tu posledni dobou resi cim dal > casteji, prijdou presne na tema "postavil si hospodu, ale chodili mu tam > lidi". > > Pocitam ze neni daleko okamzik, kdy budem resit, ze se sousedovi nelibi ze > soused jezdi po ceste kolem jeho plotu a tak tu cestu bude chtit smazat z > mapy ... aby soused nemoh argumentovat, ze ta cesta je prece i v mape. > > Jestli nekde je cesta/dum/sutr/... tak tam proste je. Az nebude, tak se > odstrani. Nevymazem z napy trebas ... nezkouladovanou (a nezkouladovatelnou > nejmin pristich 100let) Blanku? To bude velmi brzo (dle rozhodnuti NS) taky > cerna a nelegalne provozovana stavba. > > >> > >> Marián >> >> >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> >> > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz