VAART-bericht van: "Hans Oomens" <[email protected]>



VAART-bericht van: "Vale" <[email protected]>


Hallo Vaarters,

Kan iemand mij precies vertellen hoe hoog het percentage staatsgarantie voor
een nieuwbouwschip is?

Meestal iets van 20%.


Wordt dit percentage bij een faillissement ook geclaimd bij verkoop door de
bank?

Ja, de bank moet dat deel van het crediet optimaal beheren en behartigen. Maken ze daar fouten bij, dan vervalt de garantie.

Als het schip minder dan gehoopt opbrengt moet de failliete eigenaar dat
bedrag dan nog afbetalen of neemt de staat dat op zich?

De staat betaald het garantie bedrag aan de bank uit, op voorwaarde van bovenstaande. De staat houdt een vordering op de middenstander, maar de bank is verplicht die voor de staat te beharigen en alsnog bij die middenstander te claimen.

Met vriendelijke groet,

Overigens, het is een misvatting dat de staat dat allemaal betaald. Bij afsluiten van het crediet wordt 3% afsluitprovisie gerekend en die gaan direct een staatsfonds. De bank krijgt hier niets van. De uit te betalen garanties komen uit dat fonds welk dus door de middenstanders is gevuld. Het enige "staats" is dat die garant staat voor als dat fonds leeg zou raken.

groet Hans O


* Wat doet de markt? Geef je marktindruk op www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan