Proč pak mají cyklotrasy čísla a tur. trasy ne? Skončí nakonec cyklotrasy stejně a nebudou číslované?
Pokud se tedy vykašleme na nějaké číslování od KČT, budeme si muset zavést vlastní systém relací. Jak používat relace, když se například sbíhají 3 trasy stejné barvy v 1 bodě? Pokračovat s 1 hlavní relací a 2. bude odbočka (Která pak ale bude ta hlavní?) nebo to budou 3 relace? A co dělat, když se v jednom bodě sbíhá více tras jedné barvy? Vyvstává ovšem otázka, jak zjistit, že jsou všechny trasy zmapované, když vlastně nemáme žádný referenční seznam tras... Vašek ______________________________________________________________ > Od: "Petr Holub" <ho...@ics.muni.cz> > Komu: "'OpenStreetMap Czech Republic'" <talk-cz@openstreetmap.org> > Datum: 16.07.2013 14:33 > Předmět: Re: [Talk-cz] čísla turistických tras > >> > Třeba kvuli konzistenci dat. Nyní jsem se například setkal s tím, >> > že nějaký dobrák vytvořil na Třeboňsku (Kde je obecně úroveň >> > zmapování tragická) několik relací k jedné trase na velice krátkém >> > úseku (jednotky km) >> >> No jo, ale nikde není záruka, že číslování KČT je logičtější, nebo že >> to takový chytrák neudělá i v případě, že budeme čísla znát. > >Souhlas s Markem - osobne trochu pochybuji, jestli samo KCT ma ty >trasy vlastne presne zmapovane s tim, jak se v terenu ruzne >pretrasovavaji. > >Navic rada z tech problemu, ktere popisujete (rozkouskovane relace, >vice tras v jedne relaci) se bude dat zkontrolovat a spravit automaticky, >pokud budeme mit kompletni ty samotne trasy. > >IMHO tedy nazout botu, osedlat kola a vyrazit mapovat do terenu :) > >Petr > > > >_______________________________________________ >Talk-cz mailing list >Talk-cz@openstreetmap.org >http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz