---------- Původní zpráva ----------
Od: Petr Vejsada <o...@propsychology.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org>
Datum: 18. 6. 2014 9:50:45
Předmět: Re: [Talk-cz] RÚIAN - budova rozdělena na několik částí
"Ahoj,
ano, hranice KU tam není a budovy byly zakresleny do OSM ještě dávno před
RUIAN.
"
Předpokládám, že přes Tracer. Kdybych to klikal ručně, tak bych to takhle
blbě nerozdělil ani kdyby to tak bylo v KM.
Nicméně, v RÚIAN to jsou budovy dvě, každá je na jiném pozemku. Teď si
nevybavuji, ale v RÚIAN to je tak, že na jednom pozemku musí stát jen jedna
budova a budova nemůže stát na více pozemcích? To by pak toto podivné dělení
dávalo smysl. Asi se někomu nechtělo řešit sloučení těch pozemků.
Ovšem v OSM mne nezajímá, jak jsou děleny pozemky pod budovou, mne zajímá
budova jako celek. A pokud z toho udělám jednu budovu, nemůžu tam nechat dvě
RÚIAN ID.
Marián
"
Dne St 18. června 2014 09:42:26, hanoj napsal(a):
> > > Například tyto budovy:
> > > http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/stavebniobjekty/49788027
> > > http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/stavebniobjekty/42852951
> > >
> > > Ale v bezprostředním okolí jsou ještě další tři budovy se stejným
>
> problémem.
>
> > > Chtěl jsem se zeptat, zda to je chyba, nebo je to z nějakého důvodu
>
> správně.
>
> > > Pokud je to chyba, tušíte, proč toto vzniká a jaká je šance, že se to
>
> časem
>
> > > opraví - sjednotí do jedné budovy?
> >
> > neresilo se to tu pred nejakym casem. Nakonec se ukazalo, ze to byla
tusim
> > hranice oblasti, ktera se digitalizovala do katastru, takze kazda pulka
> > budovy se zpracovala zvlast...
>
> *** Urcite nejde o hranici k.u., nebo nejake historicke zmeny (je to
> uprostred k.u. Lubne). Ta umela hranice skrze objekt kopiruje hranici
> parcel a odkazuje az na hranici parcel historickych cisarskych otisku (684
> a 761) [1].
>
> ha
> hanoj
>
> [1] http://archivnimapy.cuzk.cz/com/1639-1/1639-1-001_index.html
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz