VAART-bericht van: "Kees de Vette" <[email protected]>


VAART-bericht van: Peter <[email protected]>

Bij laag water als de hele vloot onderweg is kan men dan de toeslag tijdelijk laten wegvallen waardoor de tonnenprijs voor de klant niet explodeert zoals dat nu het geval is.

Als we nu eindelijk eens een ton/ km accepteren is al die onzin met toeslagen verdwenen. Wij zijn de vakmensen, wij weten wat de risico's zijn en dus weten wij ook wat de ton/ km prijs moet zijn om gemiddeld rond te komen. En de klant weet veel beter wat het transport kost. Dat de ton/ km prijs zou exploderen omdat de gehuurde ruimte niet effectief benut kan worden is onzin, danwel gewoon een probleem van de huurder. Ben je een andere mening toegedaan dan zit er een wave fout in het plan.

Ik zeg ook dat nu de tonprijs explodeert bij laag water,en dat dit door het laten vervallen van de overuurtoeslag bij huur gedempt zou kunnen worden






In tegenstelling tot een compleet managment hebben de schepen dan nog enige vrijheid,en zullen de kosten van het managment lager zijn omdat men zich zelf niet met de logistiek bezig houdt.



Zoals eerder al voorgerekend heb waren bij de voorgestelde huur en een efficiente inzet de ton/ km prijzen nog lager dan er op dat moment betaald werd. Uiteraard niet voor alle reizen ( kolen wat al naar de knoppen gevaren was ), maar toch. De huurder zal alleen huren bij de mogelijkheid van voldoende efficiƫntie. Naar de mate van overcapaciteit zal er dus een groter deel stil liggen en net zo als in de echte maatschappij kun je met een steeds kleiner varend deel niet een steeds groeiend aantal stilliggers onderhouden. Laat zich raden waar aangesloten ondernemers met hun vrijheid en huidige stand van kennis en inzicht toe besluiten.

Peter


Ja,daarom begon ik ook met te zeggen dat dit zou werken bij voldoende participanten. En dat men indien 15 koppelverbanden naar Mannheim terug gaan in de 14 uurs vaart er 10 extra in kan zetten ,zou het stilliggen aardig kunnen beperken. En die 280.000 ton teveel blijft,ook als er nog 500 failliet gaan,en tijd is dan nu eenmaal de enige capaciteits begrenzer.


Kees.






* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan