>From: "Stanislaw Blaszczak" <[EMAIL PROTECTED]>
>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
>Date: Tue, 8 May 2001 23:34:42 +0200
>
><[EMAIL PROTECTED]>wrote:
>
>
> > jasiek z toronto wrote:
> >
> > Waznym tematem jest lichwa z ktorej czerpie
> > korzysci bardzo duza ilosc parafii, gdzie na ambonach
> > mowia o Ewangelii a "szmal" trzymaja u bankiera na procencie.
> > Mysle ze to przeczy jedno drugiemu, bowiem usta mowia co innego anizeli
>rece
> > czynia...i wyglada na to ze taki "pieniadz wcale im nie smierdzi"...
> >
> > Wielokroc pytalem ksiezy: "Czy lichwa jest grzechem???" -
> > Odpowiadali: "Alez tak, jak najbardziej jest grzechem..."
> > -"To dlaczego pieniadze ksiadz trzyma w banku na procencie?"
> > "A gdzie mam trzymac?"
> > "Zorganizowac kase parafialna i pozyczac bez procentu (lichwy), w gronie
> > swoich parafian. Oni beda wdzieczni za takie mozliwosci, a nawet sami >beda
> > dawac wiecej skladek, a ksiadz uwolni sie od grzechu lichwy za jednym
>razem.
> > Podwojna korzysc i sumienie czyste..."
> >
> >
> > Myślę, że tego typu kwestii jest dużo więcej. Wynikać to może z tego, że
> > bardzo łatwo jest głosić umoralniające kwestie z ambony. Inną sprawą >jest
> > życie w zgodzie z głoszonymi poglądami. Niestety, chrześcijaństwo
>nastawione
> > jest na gadulstwo (,,głoszenie słowa bożego"), a nie na efektywne
> > wprowadzanie tego, co z tego słowa wynika.
> > Zbyszek
> >
> >
================
To moze takie dzialanie z czystym sumieniem
mozna nazwac HIPOKRYZJA, gdzie usta mowia
co innego anizeli rece czynia.
Czas najwyzszy i ta kwestie uporzadkowac publicznie a rowniez
i we wlasnym sumieniu.
===================
jasiek z toronto
_________________________________________________________________
Get your FREE download of MSN Explorer at http://explorer.msn.com

Odpowiedź listem elektroniczym