Panie Jasku, jezeli w -Oryginal Message - pozostawia pan "From:"Stanislaw
Blaszczak" to warto byloby zachowac choc jedno zdanie przeze mnie napisane.
Tutaj, ponizej nie ma ani jednego zdania mojego autorstwa, przez co rodzi to
mnaipulacej informacja [mysle, ze zrobil to pan nieopatrznie].
SB
----- Original Message -----
From: "Jasiek z Czarnolasu" <[EMAIL PROTECTED]>
To: "Multiple recipients of list prawica" <[EMAIL PROTECTED]>
Sent: Tuesday, May 08, 2001 11:54 PM
Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
>
>
>
> >From: "Stanislaw Blaszczak" <[EMAIL PROTECTED]>
> >Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
> >To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
> >Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
> >Date: Tue, 8 May 2001 23:34:42 +0200
> >
> ><[EMAIL PROTECTED]>wrote:
> >
> >
> > > jasiek z toronto wrote:
> > >
> > > Waznym tematem jest lichwa z ktorej czerpie
> > > korzysci bardzo duza ilosc parafii, gdzie na ambonach
> > > mowia o Ewangelii a "szmal" trzymaja u bankiera na procencie.
> > > Mysle ze to przeczy jedno drugiemu, bowiem usta mowia co innego
anizeli
> >rece
> > > czynia...i wyglada na to ze taki "pieniadz wcale im nie smierdzi"...
> > >
> > > Wielokroc pytalem ksiezy: "Czy lichwa jest grzechem???" -
> > > Odpowiadali: "Alez tak, jak najbardziej jest grzechem..."
> > > -"To dlaczego pieniadze ksiadz trzyma w banku na procencie?"
> > > "A gdzie mam trzymac?"
> > > "Zorganizowac kase parafialna i pozyczac bez procentu (lichwy), w
gronie
> > > swoich parafian. Oni beda wdzieczni za takie mozliwosci, a nawet sami
>beda
> > > dawac wiecej skladek, a ksiadz uwolni sie od grzechu lichwy za jednym
> >razem.
> > > Podwojna korzysc i sumienie czyste..."
> > >
> > >
> > > Myślę, że tego typu kwestii jest dużo więcej. Wynikać to może z tego,
że
> > > bardzo łatwo jest głosić umoralniające kwestie z ambony. Inną sprawą
>jest
> > > życie w zgodzie z głoszonymi poglądami. Niestety, chrześcijaństwo
> >nastawione
> > > jest na gadulstwo (,,głoszenie słowa bożego"), a nie na efektywne
> > > wprowadzanie tego, co z tego słowa wynika.
> > > Zbyszek
> > >
> > >
> ================
> To moze takie dzialanie z czystym sumieniem
> mozna nazwac HIPOKRYZJA, gdzie usta mowia
> co innego anizeli rece czynia.
> Czas najwyzszy i ta kwestie uporzadkowac publicznie a rowniez
> i we wlasnym sumieniu.
> ===================
> jasiek z toronto
> _________________________________________________________________
> Get your FREE download of MSN Explorer at http://explorer.msn.com
>
--