>From: Andrzej da Lancia <[EMAIL PROTECTED]>
>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
>Date: Mon, 07 May 2001 17:34:09 -0600
>
>At 09:22 PM 5/7/01, you wrote:
> >
> >
> >
> >>From: "Radek Oryszczyszyn" <[EMAIL PROTECTED]>
> >>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
> >>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
> >>Subject: Prawica: O tym, że trzeba być konsekwentnym
> >>Date: Mon, 7 May 2001 22:43:17 +0200
> >>
> >>Chciałbym dowiedzieć się, czy zgodzą się Panowie z tym, że konsekwencja
> >jest cnotą pożądaną?
> >>Jeżeli tak, to prawy człowiek, wierzący w Boga i przestrzegający Jego
> >nakazów MUSI BYĆ PRZECIWNY KARZE ŚMIERCI!
> >>Najzwyklejsza ludzka przyzwoitość, nie mówiąc już o religijności, karze
> >chronić KAŻDE LUDZKIE ŻYCIE.
> >>Założywszy to doszedłem do wniosku, że będąc przeciwnym aborcji =
>przeciwny >zabijaniu,
> >>będąc przeciwny eutanazji = przeciwny zabijaniu,
> >>muszę być też przeciwny karze śmierci = przeciwny zabijaniu.
> >>Zabijanie zbrodniarzy jest ucieczką przed problemem.
> >>Człowiek nie może decydować o życiu drugiego człowieka - niezależnie, >czy
> >jest to małe dziecko, zniedołężniały starzec, czy morderca
> >>.
> >>(myślę, że to lepszy temat do dyskusji niż prześciganie się w obelgach)
> >>Dziękuję.
> >====================
>
> >Ten temat byl juz wielokrotnie poruszany na grupie.
> >Osobiscie bylem i jestem przeciwko karze smierci, nawet
> >wtedy, kiedy wiekszosc bylaby za kara smierci.
> >Nie dalem zycia i nikt nie dal mi zadnego prawa abym
> >komukolwiek go zabieral.
> >Waznym tematem jest lichwa z ktorej czerpie
> >korzysci bardzo duza ilosc parafii, gdzie na ambonach
> >mowia o Ewangelii a "szmal" trzymaja u bankiera na procencie.
> >Mysle ze to przeczy jedno drugiemu, bowiem usta mowia co innego anizeli
>rece czynia...i wyglada na to ze taki "pieniadz wcale im nie smierdzi"...
> >
> >Wielokroc pytalem ksiezy: "Czy lichwa jest grzechem???" -
> >Odpowiadali: "Alez tak, jak najbardziej jest grzechem..."
> >-"To dlaczego pieniadze ksiadz trzyma w banku na procencie?"
> >"A gdzie mam trzymac?"
> >"Zorganizowac kase parafialna i pozyczac bez procentu (lichwy), w gronie
> >swoich parafian. Oni beda wdzieczni za takie mozliwosci, a nawet sami
>beda
>dawac wiecej skladek, a ksiadz uwolni sie od grzechu lichwy za jednym
>razem. Podwojna korzysc i sumienie czyste..."
> >
> >Jeden ksiadz byl tak zaskoczony takim "reflektorem" slow, ze
> >zaniemowil na moment i odparl: "Postaram sie cos w tej sprawie zrobic..."
> >(Jak do tej pory nic sie nie zmienilo ani nawet sie nie postaral >cokolwiek
>zrobic, a nawet na terenie kosciola zostal "zaklimatyzowany" lichwiarz pt:
>"Credit Union" - (krzycza ze to Polski bank, lecz dawno juz zostal
>"sprywatyzowany" przez niemieckiego "rekina" finansowego, o czym Polacy
>wogole nie wiedza... (ale ksieza owszem tak...)
> >
> >Wnioski prosze sobie samemu wyciagnac i wreszcie otworzyc szeroko usta na
>taki stan rzeczy, bo milczenie jest przyzwoleniem na dokonywanie
>niegodziwosci o czym juz wiecie, bo Wam moi Drodzy napisalem.
> >Nie bac sie i glosno upominac ksiezy a zwlaszcza tych, ktorzy szaleja z
>"poslugowymi cennikami" od chrztu do pogrzebu...
> >
> >
> >=================
> >jasiek z toronto
> >
> >http://www.connection.com/~rysio
> >
>
>Pozdrowienia
>
>Panie Jasku, cale zycie bylem przeciwny karze smierci,
>a teraz jesta za,
>w pierwszej kolejnosci wlasnie dla lichwiarzy,
>niech zdychaja z glodu,
>
>a co do upominania ksiezy zgadzam sie na calym froncie,
>nalezy im przypominac ze sluzac blizniemu sluza Bogu
>
>uklony
>
>Andrzej
>
>
>
>
>"Feel the power and the glory of the 'hate'!"
>
===============
Alez Panie Andrzeju, ja nie zamierzam
przezywac ani rowniez odpowiadac za Panskie
zycie, bo o ile sie domyslam - ma Pan je tylko jedno,
a i jeden bedzie tylko Sad...
==================
jasiek z toronto
_________________________________________________________________
Get your FREE download of MSN Explorer at http://explorer.msn.com