>From: Andrzej da Lancia <[EMAIL PROTECTED]>
>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
>Date: Tue, 08 May 2001 19:00:07 -0600
>
>At 12:07 AM 5/9/01, you wrote:
> >
> >
> >
> >>From: Andrzej da Lancia <[EMAIL PROTECTED]>
> >>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
> >>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
> >>Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
> >>Date: Mon, 07 May 2001 17:34:09 -0600
> >>
> >>At 09:22 PM 5/7/01, you wrote:
> >> >
> >> >
> >> >
> >> >>From: "Radek Oryszczyszyn" <[EMAIL PROTECTED]>
> >> >>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
> >> >>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
> >> >>Subject: Prawica: O tym, że trzeba być konsekwentnym
> >> >>Date: Mon, 7 May 2001 22:43:17 +0200
> >> >>
> >> >>Chciałbym dowiedzieć się, czy zgodzą się Panowie z tym, że >konsekwencja
> >> >jest cnotą pożądaną?
> >> >>Jeżeli tak, to prawy człowiek, wierzący w Boga i przestrzegający Jego
> >> >nakazów MUSI BYĆ PRZECIWNY KARZE ŚMIERCI!
> >> >>Najzwyklejsza ludzka przyzwoitość, nie mówiąc już o religijności, >karze
> >> >chronić KAŻDE LUDZKIE ŻYCIE.
> >> >>Założywszy to doszedłem do wniosku, że będąc przeciwnym aborcji =
> >>przeciwny >zabijaniu,
> >> >>będąc przeciwny eutanazji = przeciwny zabijaniu,
> >> >>muszę być też przeciwny karze śmierci = przeciwny zabijaniu.
> >> >>Zabijanie zbrodniarzy jest ucieczką przed problemem.
> >> >>Człowiek nie może decydować o życiu drugiego człowieka - niezależnie,
> >czy
> >> >jest to małe dziecko, zniedołężniały starzec, czy morderca
> >> >>.
> >> >>(myślę, że to lepszy temat do dyskusji niż prześciganie się w >obelgach)
> >> >>Dziękuję.
> >> >====================
> >>
> >> >Ten temat byl juz wielokrotnie poruszany na grupie.
> >> >Osobiscie bylem i jestem przeciwko karze smierci, nawet
> >> >wtedy, kiedy wiekszosc bylaby za kara smierci.
> >> >Nie dalem zycia i nikt nie dal mi zadnego prawa abym
> >> >komukolwiek go zabieral.
> >> >Waznym tematem jest lichwa z ktorej czerpie
> >> >korzysci bardzo duza ilosc parafii, gdzie na ambonach
> >> >mowia o Ewangelii a "szmal" trzymaja u bankiera na procencie.
> >> >Mysle ze to przeczy jedno drugiemu, bowiem usta mowia co innego >anizeli
> >>rece czynia...i wyglada na to ze taki "pieniadz wcale im nie >smierdzi"...
> >> >
> >> >Wielokroc pytalem ksiezy: "Czy lichwa jest grzechem???" -
> >> >Odpowiadali: "Alez tak, jak najbardziej jest grzechem..."
> >> >-"To dlaczego pieniadze ksiadz trzyma w banku na procencie?"
> >> >"A gdzie mam trzymac?"
> >> >"Zorganizowac kase parafialna i pozyczac bez procentu (lichwy), w >gronie
> >> >swoich parafian. Oni beda wdzieczni za takie mozliwosci, a nawet sami
> >>beda
> >>dawac wiecej skladek, a ksiadz uwolni sie od grzechu lichwy za jednym
> >>razem. Podwojna korzysc i sumienie czyste..."
> >> >
> >> >Jeden ksiadz byl tak zaskoczony takim "reflektorem" slow, ze
> >> >zaniemowil na moment i odparl: "Postaram sie cos w tej sprawie >zrobic..."
> >> >(Jak do tej pory nic sie nie zmienilo ani nawet sie nie postaral
> >cokolwiek
> >>zrobic, a nawet na terenie kosciola zostal "zaklimatyzowany" lichwiarz >pt:
> >>"Credit Union" - (krzycza ze to Polski bank, lecz dawno juz zostal
> >>"sprywatyzowany" przez niemieckiego "rekina" finansowego, o czym Polacy
> >>wogole nie wiedza... (ale ksieza owszem tak...)
> >> >
> >> >Wnioski prosze sobie samemu wyciagnac i wreszcie otworzyc szeroko usta >na
> >>taki stan rzeczy, bo milczenie jest przyzwoleniem na dokonywanie
> >>niegodziwosci o czym juz wiecie, bo Wam moi Drodzy napisalem.
> >> >Nie bac sie i glosno upominac ksiezy a zwlaszcza tych, ktorzy szaleja >z
> >>"poslugowymi cennikami" od chrztu do pogrzebu...
> >> >
> >> >
> >> >=================
> >> >jasiek z toronto
> >> >
> >> >http://www.connection.com/~rysio
> >> >
> >>
> >>Pozdrowienia
> >>
> >>Panie Jasku, cale zycie bylem przeciwny karze smierci,
> >>a teraz jesta za,
> >>w pierwszej kolejnosci wlasnie dla lichwiarzy,
> >>niech zdychaja z glodu,
> >>
> >>a co do upominania ksiezy zgadzam sie na calym froncie,
> >>nalezy im przypominac ze sluzac blizniemu sluza Bogu
> >>
> >>uklony
> >>
> >>Andrzej
> >>
> >>
> >>
> >>
> >>"Feel the power and the glory of the 'hate'!"
> >
> >>
> >===============
> >Alez Panie Andrzeju, ja nie zamierzam
> >przezywac ani rowniez odpowiadac za Panskie
> >zycie, bo o ile sie domyslam - ma Pan je tylko jedno,
> >a i jeden bedzie tylko Sad...
> >==================
> >jasiek z toronto
>
>
>Jasku Drogi, ja sie z Panem dziele calym zyciem,
>a Pan mi mowi "ja nie zamierzam' ?,
>a gdzie milosc blizniego ?
>radze uwazac, a sadem nie straszyc,
>na liscie mam znajomego adwokata
>
> ;-)
>
>Andrzej
>
>
>"Feel the power and the glory of the 'hate'!"
>
>
============================
Panie Andrzeju, moze mnie Pan
postawic na swiadka kiedy adwokaci
zawioda...
==============
jasiek z toronto
_________________________________________________________________
Get your FREE download of MSN Explorer at http://explorer.msn.com