At 12:22 AM 5/10/01, you wrote:
>
>
>
>>From: Andrzej da Lancia <[EMAIL PROTECTED]>
>>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>>Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
>>Date: Tue, 08 May 2001 19:00:07 -0600
>>
>>At 12:07 AM 5/9/01, you wrote:
>> >
>> >
>> >
>> >>From: Andrzej da Lancia <[EMAIL PROTECTED]>
>> >>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>> >>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>> >>Subject: Re: Prawica: O tym, ?e trzeba byf konsekwentnym
>> >>Date: Mon, 07 May 2001 17:34:09 -0600
>> >>
>> >>At 09:22 PM 5/7/01, you wrote:
>> >> >
>> >> >
>> >> >
>> >> >>From: "Radek Oryszczyszyn" <[EMAIL PROTECTED]>
>> >> >>Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>> >> >>To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>> >> >>Subject: Prawica: O tym, że trzeba być konsekwentnym
>> >> >>Date: Mon, 7 May 2001 22:43:17 +0200
>> >> >>
>> >> >>Chciałbym dowiedzieć się, czy zgodzą się Panowie z tym, że
>konsekwencja
>> >> >jest cnotą pożądaną?
>> >> >>Jeżeli tak, to prawy człowiek, wierzący w Boga i przestrzegający Jego
>> >> >nakazów MUSI BYĆ PRZECIWNY KARZE ŚMIERCI!
>> >> >>Najzwyklejsza ludzka przyzwoitość, nie mówiąc już o religijności,
>karze
>> >> >chronić KAŻDE LUDZKIE ŻYCIE.
>> >> >>Założywszy to doszedłem do wniosku, że będąc przeciwnym aborcji =
>> >>przeciwny >zabijaniu,
>> >> >>będąc przeciwny eutanazji = przeciwny zabijaniu,
>> >> >>muszę być też przeciwny karze śmierci = przeciwny zabijaniu.
>> >> >>Zabijanie zbrodniarzy jest ucieczką przed problemem.
>> >> >>Człowiek nie może decydować o życiu drugiego człowieka - niezależnie,
>> >czy
>> >> >jest to małe dziecko, zniedołężniały starzec, czy morderca
>> >> >>.
>> >> >>(myślę, że to lepszy temat do dyskusji niż prześciganie się w
>obelgach)
>> >> >>Dziękuję.
>> >> >====================
>> >>
>> >> >Ten temat byl juz wielokrotnie poruszany na grupie.
>> >> >Osobiscie bylem i jestem przeciwko karze smierci, nawet
>> >> >wtedy, kiedy wiekszosc bylaby za kara smierci.
>> >> >Nie dalem zycia i nikt nie dal mi zadnego prawa abym
>> >> >komukolwiek go zabieral.
>> >> >Waznym tematem jest lichwa z ktorej czerpie
>> >> >korzysci bardzo duza ilosc parafii, gdzie na ambonach
>> >> >mowia o Ewangelii a "szmal" trzymaja u bankiera na procencie.
>> >> >Mysle ze to przeczy jedno drugiemu, bowiem usta mowia co innego
>anizeli
>> >>rece czynia...i wyglada na to ze taki "pieniadz wcale im nie
>smierdzi"...
>> >> >
>> >> >Wielokroc pytalem ksiezy: "Czy lichwa jest grzechem???" -
>> >> >Odpowiadali: "Alez tak, jak najbardziej jest grzechem..."
>> >> >-"To dlaczego pieniadze ksiadz trzyma w banku na procencie?"
>> >> >"A gdzie mam trzymac?"
>> >> >"Zorganizowac kase parafialna i pozyczac bez procentu (lichwy), w
>gronie
>> >> >swoich parafian. Oni beda wdzieczni za takie mozliwosci, a nawet sami
>> >>beda
>> >>dawac wiecej skladek, a ksiadz uwolni sie od grzechu lichwy za jednym
>> >>razem. Podwojna korzysc i sumienie czyste..."
>> >> >
>> >> >Jeden ksiadz byl tak zaskoczony takim "reflektorem" slow, ze
>> >> >zaniemowil na moment i odparl: "Postaram sie cos w tej sprawie
>zrobic..."
>> >> >(Jak do tej pory nic sie nie zmienilo ani nawet sie nie postaral
>> >cokolwiek
>> >>zrobic, a nawet na terenie kosciola zostal "zaklimatyzowany"
lichwiarz >pt:
>> >>"Credit Union" - (krzycza ze to Polski bank, lecz dawno juz zostal
>> >>"sprywatyzowany" przez niemieckiego "rekina" finansowego, o czym Polacy
>> >>wogole nie wiedza... (ale ksieza owszem tak...)
>> >> >
>> >> >Wnioski prosze sobie samemu wyciagnac i wreszcie otworzyc szeroko
usta >na
>> >>taki stan rzeczy, bo milczenie jest przyzwoleniem na dokonywanie
>> >>niegodziwosci o czym juz wiecie, bo Wam moi Drodzy napisalem.
>> >> >Nie bac sie i glosno upominac ksiezy a zwlaszcza tych, ktorzy
szaleja >z
>> >>"poslugowymi cennikami" od chrztu do pogrzebu...
>> >> >
>> >> >
>> >> >=================
>> >> >jasiek z toronto
>> >> >
>> >> >http://www.connection.com/~rysio
>> >> >
>> >>
>> >>Pozdrowienia
>> >>
>> >>Panie Jasku, cale zycie bylem przeciwny karze smierci,
>> >>a teraz jesta za,
>> >>w pierwszej kolejnosci wlasnie dla lichwiarzy,
>> >>niech zdychaja z glodu,
>> >>
>> >>a co do upominania ksiezy zgadzam sie na calym froncie,
>> >>nalezy im przypominac ze sluzac blizniemu sluza Bogu
>> >>
>> >>uklony
>> >>
>> >>Andrzej
>> >>
>> >>
>> >>
>> >>
>> >>"Feel the power and the glory of the 'hate'!"
>> >
>> >>
>> >===============
>> >Alez Panie Andrzeju, ja nie zamierzam
>> >przezywac ani rowniez odpowiadac za Panskie
>> >zycie, bo o ile sie domyslam - ma Pan je tylko jedno,
>> >a i jeden bedzie tylko Sad...
>> >==================
>> >jasiek z toronto
>>
>>
>>Jasku Drogi, ja sie z Panem dziele calym zyciem,
>>a Pan mi mowi "ja nie zamierzam' ?,
>>a gdzie milosc blizniego ?
>>radze uwazac, a sadem nie straszyc,
>>na liscie mam znajomego adwokata
>>
>> ;-)
>>
>>Andrzej
>>
>>
>>"Feel the power and the glory of the 'hate'!"
>>
>>
>============================
>Panie Andrzeju, moze mnie Pan
>postawic na swiadka kiedy adwokaci
>zawioda...
>==============
>jasiek z toronto
>
Panie Jasku
wezwanie w drodze, prosze byc cierpliwym
Andrzej
"Feel the power and the glory of the 'hate'!"