Dne 26.12.2011 9:51, Aleš Janda napsal(a): > Nelíbí se mi nějaké zavádění vlastních pravidel do OSM. Proč by se > status města/vesnice měl řídit podle počtu obyvatel? Pokud je něco > město, znamená to, je tam lepší infrastruktura, vede na to více > ukazatelů, častěji se po tom pojmenovává, je to výraznější na mapách. > A obvykle má více obyvatel. Je ale úplně jedno, z jakého důvodu je > významnější; nějaké rozhodování, co už je nebo není město bych nechal > na státu, ne na libovůli každého mappera. Pokud se chce někdo podívat, > kolik to má obyvatel, nechť je to v tagu u příslušného místa, ale > rozhodně jsem proti tagování města jako village, i kdyby tam nebydlel > vůbec nikdo. > > OpenStreetMap by IMHO měla fungovat jako mapová encyklopedie a > zachycovat skutečný stav věci (tedy jestli něco je/není), ne „jak by > to mělo být“. > Když se tedy OSM zeptám „dej mi všechny města“, nechci seznam míst, > kde je více obyvatel než nějaká hranice, ale seznam měst. Až budu > chtít vrátit seznam míst s počtem obyvatel nad nějakou mez, zeptám se > místa s počtem obyvatel nad nějakou mez, ne na města. > > Otázka je, co s městysem. Pro ten jsem vhodný tag nenašel. > > Aleš Janda >
Souhlas, pokud je neco s jednim obyvatelem mesto, tak je to proste mesto ... Ad mestys - IMO jde o vesnici (vilage), ve ktere existuji nejake urady, coz ale z pohledu mapy neni zase tak podstatne. To ze ma "vylucne" postaveni by IMO melo byt videt i ze struktury hranic, ne? > > > 26.12.2011 00:51, Petr Balíček napsal/a: >> Taky si mylim, že je nejdřív potřeba udělat jasno v tagování a až >> potom vůbec začít uvažovat o importu. >> Ani mně neni zřejmý, kde je hranice mezi town, village a hamlet. Tady >> je jeden hezkej příklad [1] - kdybysme se řídili podle oficiálního >> statusu, tak bude vedle sebe „town“ s 518 ob. a „hamlet“ s 231 ob. >> Já bych určitě rozhodoval podle počtu obyvatel nebo ještě líp podle >> počtu domů, protože chalupáři taky dokážou dost ovlivnit velikost sídla. >> >> PB >> >> [1] http://old.nalzovskehory.cz/obec/dokumenty/po11.jpg >> > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz