VAART-bericht van: Jos Evens <[email protected]>

Op 6-10-2011 16:43, Peter schreef:
  Begrijp trouwens niet dat als het
noodzakelijk geacht wordt dat iedereen het Engels machtig moet zijn wat
er dan op tegen is omdat dan  verplicht op de navigatie kanalen te
gebruiken, want dan heb je een echte oplossing en dat komt de
vaardigheid ( en dus verstaanbaarheid) alleen maar ten goede


Halfwas oplossingen zijn slechte oplossingen, maar Engels als enige taal is een garantie voor ongelukken. Het is hier tenslotte niet vergelijkbaar met de situatie op zee of tussen zeeschepen onderling, waar meestal veel meer tijd ter beschikking is voor het maken van afspraken, en ook veel minder drukte.

Vanmorgen via Dordt, op een rustige zaterdagmorgen. Een vijftal scheepsbewegingen via de post, en een zesde met een volledige electrische black-out.

De verkeerspost, geprogrammeerd in snel praten om zoveel mogelijk informatie in zo kort mogelijke tijd door te geven. Daar kon ik zelfs als Nederlander in mijn moedertaal met plaatselijke bekendheid nauwelijks nog een touw aan vastknopen. En dat gebeurt regelmatig (dat snelle praten)! Als dat in het Engels had gemoeten, voor iedereen een vreemde taal, dan kun je beter geen verkeerspost hebben.

grs.,

Jos.


* Vind je VAART!genoten op: http://www.vaart.nl
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan